Президент підписав Закон "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи", ухвалений Верховною Радою.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
Законопроект розроблили у рамках угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Документ запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту.
Наразі Конвенція об'єднує 35 країн, серед яких: члени ЄС, члени Європейської асоціації вільної торгівлі, Туреччина, Македонія та Сербія, які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ-продукту (New Computerised Transit System, NCTS).
Таку ж систему відтепер має використовувати і Україна.
"NCTS – це ІТ-продукт, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень у режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків", – пояснюють у Мінфіні.
Однак, щоб отстаточно приєднатись до Конвенції про процедуру спільного транзиту, Україна повинна протягом не менше одного року запровадити і використовувати на своїй території її положення та NCTS. Тільки після цього держава отримає офіційне запрошення про приєднання.
Участь у Конвенції дозволить Україні запровадити обмін митною інформацією з іншими країнами-партнерами в режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни (в межах договірних сторін Конвенції) за єдиними правилами.
Нагадаємо, вчора Президент Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент голови держави. Документ повинні опублікувати у Голосі України.