Новини

Львівська міськрада

Депутатська комісія звинувачує керівництво «Львіводоканалу» у махінаціях з дозволами на скид стічних вод

Депутатська комісія звинувачує керівництво «Львіводоканалу» у махінаціях з дозволами на скид стічних вод

mukachevo.net

Депутатська комісія звинувачує керівництво «Львіводоканалу» у махінаціях з дозволами на скид стічних вод

П'ятниця, 14 грудня 2012, 18:47

Тимчасова депутатська комісія для вивчення стану систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення Львівської міськради виявила махінації з документацією на "Львіводоканалі", що тягнуть за собою збитки в сотні тисяч гривень для бюджету Львова.

 

Про це 14 грудня 2012 року повідомив голова тимчасової комісії Андрій Яворський.

До комісії надійшла копія дозволу, яку "Львівводоканал" надав приватній структурі для проведення скидів до каналізаційної системи міста. Його підписали люди, які на час його видачі ще не працювали на "Львіводоканалі", - стверджується у повідомленні прес-служби ВО "Свобода".

"До тимчасової комісії надійшла копія дозволу на скид стічних вод, яку надав "Львіводоканал" приватному підприємству. Цей дозвіл чинний від першого квітня 2011 року до 31 грудня 2012 року, і чомусь підписаний посадовими особами "Львіводоканалу" Степаном Пакіжем та Орестом Кузишиним. Хоча відомо, що на той час вони на водоканалі не працювали, оскільки Степан Пакіж очолив водоканал в кінці 2011 року, а Орест Кузишин очолює відділ контролю з водопостачання та скидів останні кілька місяців. Для перевірки достовірності цього документу відбулося виїзне засідання комісії на водоканал для звірки документів та отримання офіційно завіреної копії. І як виявилося, документи ідентичні. Тобто це офіційний документ. Цей дозвіл може свідчити або ж про цілковиту безвідповідальність сьогоднішнього найвищого керівництва комунального підприємства, яке підписує все, що підпадає під руку, або ж про намагання вдатися до корупційних діянь, які тягнуть за собою збитки для міського бюджету в сотні тисяч гривень", – заявив Андрій Яворський.

Комісія звернулася й до відділу водозбуту, щоби з'ясувати, чи виставляв водоканал цьому підприємству штрафні санкції. Відповідь була ствердною.

"Згідно з законодавством з наступного дня, коли закінчується дозвіл на скиди приватній структурі, останній починають нараховувати штрафні санкції. Отримавши відповідь від відділу збуту, виявилося, що "Львіводоканал" таки виставив штраф цьому підприємству на суму, що практично сягає 150 тисяч гривень, яку ще й досі не сплачено. Тому виникає підозра, що вищезгаданий дозвіл було надано вже після нарахування штрафів підприємству та продатовано потрібним числом й підписано чинним керівництвом, яке ще на той час не очолювало підприємство. Припускаю, що в таких діях може бути корупційна складова, яка тягне за собою збитки в сотні тисяч гривень для бюджету Львова. І це йдеться тільки про одне підприємство, а тому, зважаючи на велику кількість інших приватних структур, які скидають стоки у міську каналізаційну систему, вочевидь, таких зловживань можна виявити не на одну сотню тисяч гривень, а то й на мільйони. Вже наступного тижня ми збираємося провести прес-конференцію щодо підбиття попередніх підсумків роботи комісії, на якій буде оприлюдено ще чимало порушень у роботі водоканалу. Тому запрошуємо журналістів для широкого висвітлення ситуації. Про час і місце прес-конференції буде повідомлено вже найближчим часом", – підкреслив голова комісії Андрій Яворський.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.