Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

війна з Росією

Фб Генштабу ЗСУ

Середа, 17 квітня 2024, 10:28

Зеленський підписав закон про мобілізацію

війна з Росією

Володимир Зеленський підписав законопроєкт, що передбачає вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Вчора, 16 квітня, президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449 про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби, який Верховна Рада прийняла 11 квітня цього року.

Після підписання президентом законопроєкт мають опублікувати в офіційному парламентському виданні "Голос України". Він набере чинності через місяць із наступного дня його опублікування.

Зазначимо, закон закріплює зниження призовного віку з 27 до 25 років, скасовує статус "обмежено придатний". Громадянам, які постійно проживають за кордоном, необхідно стати на військовий облік в Україні. Як саме вони мають це зробити – визначатиме Кабінет міністрів.

Також законопроєкт передбачає надання відстрочки від мобілізації під час дії воєнного стану більш ніж 25 категоріям осіб та встановляє підстави для звільнення з військової служби, передбачає бронювання від призову до Збройних сил України військовозобов'язаних – усіх державних службовців категорії "А" та не більш як 50% категорії "Б" і "В".

Бронювання від мобілізації повністю поширюється на органи держвлади, Нацполіцію, НАБУ, ДБР, органи прокуратури, БЕБ, ДСНС, суди. Також бронювання надають критично важливим для забезпечення потреб ЗСУ підприємствам та яким встановлено мобілізаційні завдання.

Нагадаємо, у лютому цього року Верховна Рада прийняла законопроєкт про демобілізацію строковиків, а у квітні затвердила у першому читанні законопроєкт про відповідальність за порушення військового обліку.

Додамо, 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну проти України, тоді ж в Україні ввели воєнний стан, який продовжили до 13 травня 2024 року.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.