Новини

Правоохоронні органи

Прокуратура Львівщини виявила порушення законодавства у сфері інвестиційної діяльності

Прокуратура Львівщини виявила порушення законодавства у сфері інвестиційної діяльності

Прокуратура Львівщини виявила порушення законодавства у сфері інвестиційної діяльності

П'ятниця, 18 травня 2012, 11:41

Прокуратура Львівської області виявила порушення законодавства у сфері інвестиційної діяльності. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Цьогоріч іноземні інвестори в економіку Львівщини внесли понад 980 тис. дол. США прямих інвестицій.

Прокурорські перевірки охопили усі суб'єкти господарювання, які у 2011 – 2012 роках ввозили на територію України інвестиції з використанням пільги зі сплати ввізного мита.

За результатами таких перевірок, у роботі органів державного управління та, насамперед, органів контролю, органів місцевого самоврядування в непоодинокі порушення вимог законодавства про інвестиційну та містобудівну діяльність.

Зокрема, виявлено випадки неналежного виконання Львівською митницею основних завдань при перевірці документів поданих до митного оформлення суб'єктами ЗЕД та іноземними інвесторами. Часто Львівська митниця не скеровує до митних органів зарубіжних країн запити з метою підтвердження достовірності задекларованих ними даних. Це призводить до недонарахування митних платежів, які мали б надходити до державного бюджету.

Крім того, прокуратура Львівської області з'ясувала, що органи Державної податкової служби не забезпечують контроль за законністю валютних операцій за укладеними контрактами з іноземними суб'єктами господарювання, не завжди стягують пеню із суб'єктів господарювання за порушення термінів розрахунків за вищевказаними контрактами та не проводять перевірки ввезеного в Україну майна у вигляді внеску іноземного інвестора.

Прокурори Львова та Борислава внесли подання керівникам міських рад, у зв'язку з тим, що органи місцевого самоврядування не вживали заходів щодо стягнення із замовників будівництв заборгованості за несплату інвестиційних внесків у сумі понад 1,5 млн. грн.

Прокурор Жовківського району порушив кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем, службового підроблення та використання підроблених документів службовими особами суб'єкта господарювання, які з порушенням будівельних норм проводили будівництво тимчасової під'їзної дороги до будівельного майданчика за бюджетні кошти Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. У справі постановлено обвинувальний вирок та задоволено позов прокурора про відшкодування завданої шкоди на суму майже 80 тис. грн.

Загалом, органи прокуратури Львівської області за наслідками проведених перевірок внесли 21 документ реагування, в яких ініційовано питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних службових осіб та зобов'язали відшкодувати до бюджету 1,5 млн. грн.

Робота органів прокуратури Львівщини на даному напрямі триває.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.