Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

пам'ятник Шептицькому

пам'ятник Шептицькому

Середа, 29 липня 2015, 10:06

У Львові святкують 150-річчя Андрея Шептицького

Сьогодні у Львові відзначають 150-річчя Андрея Шептицького – відбудеться урочисте відкриття пам'ятника митрополиту.

Святкування розпочнеться о 10.00 год. в Архикатедральному соборі Святого Юра, де пройде Божественна Літургія. Після цього відбудеться урочисте посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі, який відкриє президент Петро Порошенко.

Зазначимо, за прогнозами, на відкритті пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому очікують від 50 до 70 тисяч паломників. Також до святкування у місті склали схему паркінгу, облаштували санітарні зони на проспекті Свободи та площі Святого Юра та посилели роботу громадського транспорту на існуючих маршрутах, також перекрито рух транспорту на прилеглих до пл. Св. Юра вулицях.

Охоронятимуть місто під час святкування більше тисячі правоохоронці та близько 70 волонтерів.

Нагадаємо, будівництво пам'ятника митрополиту підтримали 53 депутати міськради у вересні минулого року та обрали місце – сквер на площі Св. Юра. Проти будівництва пам'ятника на площі Юра виступили громадські активісти, які у червні під львівською Ратушею провели мітинг, який переріс у сутичку між парафіянами УГКЦ та активістами. А початку липня вони подали до суду на УГКЦ і Львівську міську раду щодо припинення будівництва пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові.

Нещодавно, на прес-конференції з нагоди святкування 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт (Алексійчук) зазначив, що протести проти спорудження пам'ятника митрополиту Шептицькому були спланованими.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.