Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

rbc.ua

Нацбанк залишив облікову ставку у 22%

П'ятниця, 18 грудня 2015, 11:41

Національний банк України залишив облікову ставку незмінною.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Правління Нацбанку вирішило залишити облікову ставку на рівні 22% річних. Таке рішення зумовлене необхідністю пом'якшити можливий негативний вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на ціни та підтримати уповільнення інфляції до 12% на кінець 2016 року.

"Інфляційна динаміка листопада в цілому відповідала очікуванням Національного банку. Споживча інфляція в річному вимірі (46,6%) залишалася майже на рівні попереднього місяця. Водночас базова інфляція продовжувала знижуватися – до 37,9% з 40,1% у жовтні. Зазначене свідчить про збереження дезінфляційної тенденції, фундаментальним  чинником якої виступають слабкість внутрішнього попиту та стримана монетарна політика", – зазначили у Нацбанку.

Також було ухвалено припинити з 10 січня 2016 року зарахування залишків готівки в касах банків у нацвалюті в покриття обов’язкових резервів. Тоді як чинна на сьогодні норма дозволяє банкам зараховувати для покриття обов'язкових резервів 75% залишків готівки в касі в національній валюті.

 Нагадаємо, у серпні цього року Нацбанк знизив облікову ставку з 30% до 27%, а у вересні – до 22% річних. З цього часу він залишив облікову ставку без змін.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.