Новини

Соціум

Жовківський костомельний завод

Жовківський костомельний завод

Землі під Жовківським костомельним заводом забруднені амонієм

Середа, 20 липня 2016, 18:23

За результатами проведених лабораторних досліджень проб ґрунтів, відібраних на території Волевисоцької сільської ради Жовківського району, яка прилягає до ДП "Укрветсанзавод", виявлено перевищення граничнодопустимих норм.

Про це повідомила прес-служба Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Перевищення норми зафіксовано у чотирьох пробах ґрунту:

- в об’єднаній пробі ґрунту №1, приблизно 300м на північний захід від заводу по амонію (обмінному) в 6,6 раз відносно фону;

- в об’єднаній  пробі ґрунту №2, приблизно 400 м на північ від заводу  по амонію(обмінному) в 3,6 рази відносно фону;

- в об’єднаній  пробі ґрунту №3, приблизно 100 м на захід від заводу  по амонію (обмінному) в 2,3 рази відносно фону;

 - в об’єднаній  пробі ґрунту №4, на схід від заводу перевищення по амонію (обмінному) в 5,1 рази відносно фону.

Держекоінспекція скерувала запит до відділу Держгеокадастру стосовно  надання інформації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки для нарахування збитків.

В червні журналісти Варіантів зафіксували, що довкола костомельного заводу, що поблизу Жовкви є велика кількість ям, у яких закопують рештки тварин. Про це йдеться у публікації Крематорій на свині.

Згодом депутати обласної ради з комісії екології, природних ресурсів та рекреації вирішили підтримати зверення до Державної екологічної інспекції про термінову позапланову перевірку діяльності заводу.

Держекоінспекція Львівської області спільно із представниками Національної поліції, Жовківської районної ради обстежила територію поряд з ДП "Укрветсанзавод", що біля Жовкви. В місцях захоронення решток тварин працівниками Держекоінспекції відібрано проби ґрунту для проведення лабораторних досліджень та виявилено півгектара могильників.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.