Новини

Соціум

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

Екологи виявили значні порушення у діяльності "Збиранки"

Понеділок, 22 серпня 2016, 12:50

Львівські екологи провели перевірку ЛКП "Збиранка".

Про це повідомила прес-служба Головного управління Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Зокрема, Держінспекція з 22 липня до 11 серпня провела перевірку ЛКП "Збиранка" щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства та виявила значні порушення.

Зокрема, на підприємстві не призначена відповідальна особа у сфері поводження з відходами, а також не визначені склад і властивості сміття, що утворюються, ступінь їх небезпечності для навколишнього середовища.

У ЛКП "Збиранка" не ведеться облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, не здійснююється заходи для утилізації сміття, не ведеться статистика утворюваних відходів та не проводиться очистка скиду інфільтрату за дамбою резервуара-накопичувача №3.

Також посадовці підприємства не здійснюють моніторинг за станом поверхневих та підземних вод, інфільтратом, відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферу тощо.

Відтак, за результатами перевірки інспекція видано припис щодо усунення порушень, склала 4 адмінпротоколи та наклала штраф на 1241 грн.

Нагадаємо, у липні екоінспекція оприлюднила результати перевірки ЛКП "Збиранка" з 2011 року.

Як йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції у Львівській області на запит Варіантів у рамках проекту "Дрон-погляд на зони економічного лиха Львівщини", ще у 2013 році Держекоінспекція зафіксувала значне перевищення інфільтратів у стічних водах ЛКП "Збиранка", а у 2015 році та під час пожежі у Грибовичах екоінспекції не дозволили провести перевірку.

Додамо, як стверджують у львівській поліції, ще у 2013 році відкрито кримінальне провадження проти ЛКП "Збиранка" щодо забруднення підприємством підземних вод.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.