Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Богдан-Ігор Антонич

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 16:31

Пам'ятнику Антонича соромно за обрубки Одрехівського

Богдан-Ігор Антонич

Сьогодні на вулиці Городоцькій встановили скульптурну композицію присвячену творчості поета Богдан-Ігора Антонича.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів з місця події.

Композицію виконано з металу й гіпсу, висота – 4,5 м.

Скульптор Володимир Одрехівський розповів про роботу над композицією:

"Ми працювали декілька років над цим проектом, тому що робота дуже складна, нестандартна. Для художника краще, коли маєш час обдумати кожну деталь, коли є можливість щось виправити. Я думаю, що це пішло на краще. Ця композиція легка, ажурна.

Спершу була ідея спорудити пам'ятник Богданові-Ігорю Антоничу, але у процесі роботи прозвучала пропозиція зробити композицію присвячену його поезії. Ця пропозиція мала підтримку в журі. І наша композиція має назву однієї з його поезій – "Привітання життя", де є образи юнака, природи, – відомі теми переплетення живої і неживої природи, їх єдності. Така космологічна тема".

Разом з Володимиром Одрехівським у проекті співпрацювали архітектори Олександра Ліпич, Олександр Матушков, Денис Белюх.

Скульптор наголосив, що для нього велике значення має реакція львів'ян на його роботу:

"Для художника демонстрація роботи це завжди дуже радісно. Його робота протягом років, місяців – і моя, і архітекторів. Це як забіг на довгу дистанцію. Ти мусиш оцю емоцію, напругу, думку тримати у собі місяці, роки. І коли виходить результат, я дуже переживаю, бо для мене дуже важлива думка львів'ян, тому що це робиться для нашого громадського середовища. Я переживаю які будуть відгуки, – мені це дуже важливо."

Зазначимо, що місце пам'ятника обрано невипадково, адже у будинку на вулиці Городоцькій, 50 у 1937 р. проживав Богдан-Ігор Антонич.

Нагадаємо, що встановлення пам'ятника є частиною проекту ревіталізації площі та скверу перед львівським, які стартували ще минулого року.

Загалом проект щодо реконструкції простору поблизу цирку охоплював 3 складові: площу, передану місту цирком для встановлення пам'ятника, сквер та власне пам'ятник.

На благоустрій площі в міському бюджеті було передбачено 1,45 млн грн, на сквер – 1,46 млн грн, а на будівництво пам'ятника й постаменту, оновлення мощення та проведення благоустрою довкола скульптури – близько 2,1 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.