Новини

Політика

львівське сміття

львівське сміття

Середа, 1 лютого 2017, 16:40660

Ділянка на Яворівщині не придатна для сміттєзвалища, – експерти

Виділена Львову для будівництва полігону з переробки відходів земельна ділянка на території Яворівської "Сірки" знаходиться поруч із заповідними зонами.  

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львівській міській раді повідомив заступник керівинка науково-експертної групи, кандидат технічних наук Національного лісотехнічного університету Юрій Зима.

За його словами, ця територія знаходиться надто близько до мінеральних вод та заповідних зон. Поруч знаходяться великий орнітологічний заказник, санаторій та заповідник європейського значення, а відстань до найближчого водосховища є майже на 1 км меншою, аніж повинна бути.

"Моя особиста думка, що ні полігон, ні сучасний сміттепереробний завод там будувати не можна. Усі ці чинники ставлять заборону на будівництво будь-якого сміттєпереробного комплексу на вказаній земельній ділянці. Але це не остаточний висновок", – зауважив Юрій Зима.

Також він підкреслив, що в світі існують технологій, які дозволяють будувати сміттєпереробні заводи і на воді, але українці, ще не досягнули такого технологічного рівня розвитку. 

Нагадаємо, 27 січня прем'єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення облдержадміністрації передати місту земельну ділянку на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського ДГХП "Сірка", прощею 12,5 га. Ця земля входила у перелік ділянок, запропонованих Львівською облдержадміністрацією, під будівництво сміттєпереробного заводу. Наразі її зняли з конкурсу.

Також для встановлення відповідності земельної ділянки нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з ТПВ, розпорядженням міського голови Львова було утворено науково-експертну групу.

Дослідження цієї території та прилеглих до неї земель триватиме до середини лютого цього року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: