Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

КРТ

Фото корпорації КРТ

Середа, 12 квітня 2017, 14:33

Слідчі підрахували обсяг заподіяних Укрзалізниці збитків корпорацією Дубневичів в одній кримінальній справі

КРТ

Сума становить більше 11 мільйонів гривень.

Про це йдеться в ухвалі слідчого судді Українець В.В Солом'янського районного суду Києва "Про відсторонення від посади підозрюваної" від 3 квітня 2017 року.

У документі йдеться, що посадова особа "Укрзалізиниці", а саме начальник відділу шпальної продукції філії "Центр управління промисловістю" відсторонена від посади на строк до 21 травня 2017 року за клопотанням старшого детектива-заступника керівника Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ. Також чиновниця визнана підозрюваною у зловживанні своїм посадовим становищем.

Досудовим розслідуванням встановлено, що колишній в.о. начальника Державного підприємства "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України", з 01.12.2015 виконуючого обов'язки начальника філії "Центр управління промисловістю" ПАТ "Укрзалізниця", вступив в змову з начальником шпального відділу начальницею відділу шпальної продукції філії "Центр управління промисловістю" та діючи спільно, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій, в період з 10 листопада 2015 р. по 30 грудня 2015 р. уклали з ПрАТ "Коростенський завод залізобетонних шпал" фінансово-господарські правочини на користь ТОВ "Корпорація КРТ", ТОВ "Арго", ТОВ "НВФ Колія" та ТОВ "Промбудколія", всупереч Закону України "Про здійснення державних закупівель", та на виконання цих правочинів витратили на користь третіх осіб грошові кошти "Укрзалізниці" в сумі 152 мільйони гривень, з яких понад 26 мільйонів було безповоротно вибуто з активів "Укрзалізниці", оскільки предметом вчинених правочинів була закупівля метизної продукції по цінам, які більш на 30% були завищеними від ринкових, чим "Укрзалізниці" завдано тяжких наслідків.

Внаслідок вчинених начальником ДП "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України" та начальниці відділу шпальної продукції філії "Центру управління промисловістю", дій в період з 11 листопада 2015 р. по 25 грудня 2015 р. ТОВ "Корпорація КРТ", ТОВ "Арго", ТОВ "НВФ Колія" та ТОВ "Промбудколія" реалізували  "Укрзалізниці" метизну продукцію по завищеним, порівняно з ринковими, цінам.

Так, "ТОВ "Корпорація КРТ" реалізувало:

шайбу пружинну двовиткову, в обсязі 94 тонни, по ціні 66 478,2 грн за тонну, на загальну суму 6 248 950,8 грн, при ринковій вартості 46 000 грн за тонну, що призвело до безповоротної втрати активів коштів "Укрзалізниці" в сумі 1 924 950,8 грн.;

болт клемний з гайкою, в обсязі 336 тонни, по ціні 49 920 грн за тонну, на загальну суму 16 773 120 грн, при ринковій вартості 34 600 грн за тонну, що призвело до безповоротної втрати активів коштів "Укрзалізниці" в сумі 5 147 520 грн.;

болт закладний з гайкою, в обсязі 392 тонни, по ціні 47 937 грн за тонну, при ринковій вартості 32 200 грн за тонну, на загальну суму 18 791 304 грн, що призвело до безповоротної втрати активів коштів "Укрзалізниці" в сумі 3 525 088 грн.;

болт для рейкових стиків з гайкою, в обсязі 31 тонна , по ціні 59 067,6 грн за тонну, при ринковій вартості 35 800 грн за тонну, на загальну суму 1 831 095,6 грн, що призвело до безповоротної втрати активів коштів "Укрзалізниці" в сумі 721 295,6 грн." - сказано у рішенні. 

Загалом – 11 318 853 гривень.

Нагадаємо, раніше  слідством встановлено, що ТзОВ "Копорація КРТ" мало фінансово-господарські операції з ТОВ "Стренж Сістемс", яке має ознаки фіктивності. 

І у судовому порядку було задоволено клопотання старшого слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів ТЗОВ "Корпорація КРТ".

 5 квітня у офісі "Корпорації КРТ" працювали слідчі .

10 квітня, міністр інфраструктури Володимир Омелян у Львові повідомив, що правоохоронці розслідуюють можливість існування корупційних схем на Укрзалізниці, до яких причетні брати Богдан та Ярослав Дубневичі. 

Власниками ТзОВ "Корпорація КРТ" є народні депутати від Блоку Петра Порошенка брати Богдан та Ярослав Дубневичі. Народний депутат Ярослав Дубневич є головою транспортного комітету, а Богдан Дубневич – членомбюджетного комітету Верховної Ради.

Голова НАБУ не виключає причетності компаній, що належать народним депутатам братам Дубневичам, до корупційних схем. Наразі детективи Національного антикорупційного бюро ведуть декілька досудових розслідувань щодо держзакупівель "Укрзалізницею", затримано більше десяти осіб, створено окремий відділ, що займається виключно питаннями "Укрзалізниці"".

Зазначимо, ТОВ "Корпорація КРТ" через суд намагалася знищити єдиного конкурента і стати монополістом у постачанні сталевих деталей Укрзалізниці.

КРТ вважає, що проти фірми ведеться кампанія задля знищення упраїнського виробника. Про це вона заявила у відкритому зверненні до ЗМІ сьогодні. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.