Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго

Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго

Четвер, 20 квітня 2017, 18:53

У Львові представили картину королівського вінчання

Великоформатне полотно "Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго" невідомого художника XVIII століття виставили у музеї після реставрації.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів. Презентація виставки однієї картини відбулась у Музеї етнографії та художнього промислу.

На картині зображено попереднє вінчання князя Миколи "Чорного" Радзивілла, з Катериною Гонзаго (Габсбург), що відбулось 5 липня 1553 р. у Відні. Микола Радзивілл представляв на вінчанні свого сюзерена, короля Польщі Сигізмунда ІІ Августа з донькою імператора Священної римської імперії. Сигізмунд ІІ Август з певних причин не міг бути присутнім на зарученні, тому делегував для цього Миколу Радзивілла.

Картину створено приблизно за сто років після цього історичного факту невідомим художником. Її розмір - 170×250 см.

Полотно відреставрували у львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Як розповів художник-реставратор Олег Карапінка, основа роботи складається з трьох зшитих шматків полотна. При дослідженні картини виявлено враження тканини грибком. 

"Було проведено дезінфекцію твору. Його було демонтовано з аварійного підрамника. Підведено ґрунт у місцях втрати авторського ґрунту, відтоновано картину, покрито новою захисною лаковою плівкою", – розповів Олег Карапінка.

Картина є частиною експозиції  Волинського краєзнавчого музею (відділення у замку Любарта). Побачити її можна від сьогодні до тридцятого травня на третьому поверсі Музеї етнографії та художнього промислу.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.