Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

львівське сміття

П'ятниця, 21 квітня 2017, 13:28

У Львові підписали сміттєвий меморандум: які міста прийматимуть відходи наступні два роки

львівське сміття

19 міст Львівщини прийматимуть щодня 580 тонн сміття, натомість від міської й обласної рад отримуватимуть два роки по 100 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів із місця події.

Сьогодні, 21 квітня, Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада, Львівська облрада та органи місцевого самоврядування Львівщини підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, що утворюються у Львові.

Відтак 19 міських рад області, які підписали меморандум, протягом двох років прийматимуть на свої полігони львівське сміття.

Взамін за це Львівська міська рада зобов’язана цьогоріч та у 2018 році виділити по 70 мільйонів гривень на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів/звалищ, які прийматимуть ТПВ на захоронення.

Також фінансово повинна долучитися і Львівська обласна рада.

«Порадившись із депутатським корпусом облради, з обласною держадміністрацією, ми вирішили із обласного фонду охорони навколишнього середовища скерувати 30 мільйонів гривень на впорядкування тих полігонів Львівщини, які мають достатньо потужності, аби приймати сміття з міста. Тобто вже скоро 100 мільйонів гривень підуть на впорядкування полігонів області», – розповів перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус.

За його словами, передбачені 100 мільйонів спрямують не лише на полігони Львівщини, частину з них витратять на вирішення соціальних проблем міст області.

«Зрозуміло, що міські ради не хочуть просто приймати сміття зі Львова і впорядкувати свої полігони, вони також хочуть вирішити свої соціальні проблеми: відремонтувати дороги, встановити освітлення. Втім загалом за два роки ми плануємо впорядкувати полігони області. Сподіваємося, що за той час на Львівщині вже збудують сміттєпереробний завод, можливо, інший полігон, і буде налагоджена інфраструктура поводження з твердими побутовими відходами відповідно до сучасних екологічних вимог», – пояснив Андрій Білоус.

Відтак згідно з документом, 19 міських рад Львівщини прийматимуть наступні два роки щодня 580 тонн сміття. Найбільшу кількість звозитимуть у Новояворівськ (80 тонн на добу),Самбір (70 тонн на добу), Миколаїв (60 тонн на добу) та Дрогобич (50 тонн на добу).

Найменше вивозитимуть сміття зі Львова у Великі Мости, Белз, Мостиська, Перемишляни, Рава-Руську та Старий Самбір (по 10 тонн на добу).

Як підкреслив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, міські голови пішли назустріч і проявили «добру волю» у підписанні такого меморандуму.

«Якщо би не було доброї волі міських голів Львівщини, то ніхто не змусив би їх вчиняти будь-які дії. Підписуючи сьогодні цей меморандум, вони, в першу чергу, відстоюють інтереси своїх громад. Тому що до цього часу, як правило, ТПВ вони спочатку приймали безкоштовно, а потім – за тарифами, які практично не відрізняються від їхніх місцевих тарифів. Тому ми сподіваємося, що будуть укладені прямі угоди, які забезпечать і фінансування рекультивації полігонів, і соціальних потреб громад», – підкреслив Олег Синютка.

Також згідно з документом, Львівська облдержадміністрація зобов’язана створити громадську раду, яка контролюватиме вивезення ТПВ зі Львова, а при необхідності облдержадміністрація повинна ще й координувати вивіз сміття з міста.

«Ми вважаємо, що громадські активісти, які довгий час висловлювали своє обурення, виступали насправді не проти громади Львова та утилізації ТПВ, а проти безпорядку, брехні та можливих злочинів. Залучивши громадських активістів, і створивши громадську наглядову раду, ми матимемо майданчик, на якому публічно вирішуватимуться будь-які проблеми», – підкреслив Олег Синютка.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий зауважив, що підписання такого меморандуму є спільною перемогою, а також запевнив, що тарифи на вивезення сміття з міста не підніматимуть.

«На моє переконання, тарифи треба коригувати тоді, коли покращується якість послуг. Ми повинні враховувати ті фактори, коли росте мінімальна зарплата, тоді варто коригувати тарифи на певний відсоток. Збудувавши новий завод, ми будемо стояти перед питанням підняття тарифів, але не того європейського рівня, ми до цього не готові. Ми як місто будемо брати більшу відповідальність на себе. В людей сьогодні нема грошей, щоб платити значно більші суми», – підсумував Андрій Садовий.

Нагадаємо, про таку ініціативу щодо рекультиавації сміттєзвалищ Львівщини в обласній раді говорили ще наприкінці лютого. Тоді ж Андрій Білоус розповідав, що офіційно в області зареєстровано 20 полігонів ПТВ.

Також наприкінці березня міські голови Львівщини, полігони яких приймали сміття зі Львова, оприлюднили ряд вимог до Садового. Тоді ж Борислав відмовився більше приймати відходи зі Львова через спротив громади.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.