Новини

Соціум

сміттєсортувальна лінія

сміттєсортувальна лінія

У Львові на території ТЕЦ-2 спорудять сміттєсортувальний завод

П'ятниця, 16 червня 2017, 12:00

Завдяки заводу, потужність якого становить 240 тис. тонн у рік, Львів зможе використовувати ТПВ як альтернативне паливо.

Відповідне рішення сьогодні ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради, передає кореспондент Варіантів.

Сьогодні виконком міської ради надав ЛМКП "Львівтеплоенерго" функцій замовника на проектування сміттєпереробного комплексу, продуктивністю 240 тис. тонн у рік.

Як зазначив керівник Львівтеплоенерго Степан Пакіж, мова йде про будівництво сміттєсортувальної лінії на території ТЕЦ-2. Станом на сьогодні вже є розроблене техніко-економічне обґрунтування проекту.

"Земельна ділянка за ТЕЦ-2 юридично оформлена була ще з 1978 року. Розробка проекту передбачає будівництво сміттєсортувальної лінії, це буде повноцінний завод", – розповів Степан Пакіж.

За його словами, орієнтовна кошторисна вартість об’єкту становить 85 млн євро. Втім яким коштом споруджуватимуть сміттєсортувальний завод, Степан Пакіж поки не каже.

"Коли вже розроблять сам проект сміттєсортувальної лінії, то буде оцінено, скільки є грошей і все решта. На наступний тиждень ми проводитимемо процедури по заключенню договорів. Проект оцінюється десь півроку, ще два місяці триватиме експертиза. Тоді оголосимо тендер, на якому визначать підрядника робіт", – пояснив Степан Пакіж.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, завдяки спорудженню такого заводу на території ТЕЦ-2 тверді побутові відходи вдасться використовувати як альтернативне паливо.

"Тобто ми матимемо можливість менше споживати газу. Це зробить нас більш енергетично вільними. Також на території "Кінескопу" ми будемо ще спалювати відходи деревообки", – додав Андрій Садовий.

Як повідомляли Варіанти раніше, проект цього сміттєпереробного комплексу на ТЕЦ-2 планують завершити до жовтня цього року.

Цю ділянку під будівництво заводу запропонували експерти французької компанії Egis, яка працювала над проектом стратегії поводження з сміттям у Львові за 650 тисяч євро.

Додамо, зараз в області тривають громадські обговорення щодо розміщення комплексів із утилізації ТПВ: експерти відібрали 17 земельних ділянок, які за всіма параметрами підходять для розміщення сміттєпереробних заводів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.