Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Польща

Середа, 13 грудня 2017, 15:38

Україна планує скасувати заборону на проведення перепоховань для поляків

Польща

Українсько-польська комісія з історичних питань незабаром може вирішити питання зняття мораторію на ексгумацію.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявив сьогодні під час зустрічі із президентом Польщі Анджеєм Дудою президент Петро Порошенко, віце-прем'єри України та Польщі очолять українсько-польську комісію з вивчення історичних питань, яка має вирішити питання щодо зняття мораторію на ексгумацію.

"Ми домовилися підвищити рівень комісій співробітництва з історичних питань, звернутися до наших урядів – рівень комісії має бути на рівні віце-прем'єр-міністрів", – наголосив петро Порошенко.

Порошенко додав, що Україну в комісії представлятиме віце-прем'єр Павло Розенко.

Натомість Анджей Дуда зазначив, що комісія першочергово має вирішити питання зняття мораторію на ексгумацію.

Нагадаємо, за рекомендацією Консультативного комітету президентів України та Польщі, засідання якого відбулось 17 листопада, у Кракові, в Україні мають скасувати для поляків заборону на проведення ексгумації та перепоховань.

Ще у квітні цього року Державна комісія не дала дозволу на проведення розкопів та ексгумації поляками у Костюхнівці (Волинська область).

У зв'язку з цим у Польщі склали список українців, яким заборонений в'їзд до країни. До нього увійшов відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, якого 18 листопада не впустили до Польщі. Він їхав із делегацією на вшанування загиблих українських воїнів.

В інтерв'ю Варіантам Святослав Шеремета пояснив причину таких дій поляків.

Також нещодавно Анджей Дуда призначив новий уряд Матеуша Моравєцького.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.