Новини

Політика

Львівська міськрада

Львівська міськрада

Четвер, 25 січня 2018, 13:00733

Львівські депутати просять Луценка та Авакова розібратися з майном ЛАЗу

Депутати міськради звернулися до Генпрокурора та Міністра внутрішніх справ щодо незаконного відчуження майна Львівського автобусного заводу.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні, 25 січня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати звернулися до Генерального прокурора України Юрія Луценка та Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо належного розслідування незаконного відчуження майна Львівського автобусного заводу і захисту інтересів держави.

Варіанти подають текст звернення повністю:

                                               Звернення

«Внаслідок проведеного Фондом державного майна України конкурсу у 2001 році контрольний пакет акцій ВАТ «Львівській автобусний завод» придбало українсько-російське спільне науково-виробниче підприємство ТзОВ «СІЛ-Авто».

Незважаючи на те, що того ж року конкурс було визнано недійсним, а у 2003 році Господарським судом м. Києва було визнано недійсним і договір купівлі-продажу майна підприємства, до цього часу не вдається вирішити питання виконання судових рішень та повернення контрольного пакета акцій підприємства у державну власність.

Роками недобросовісні підприємці вчиняли незаконні оборудки з майном підприємства, ухилялись від сплати податків, фактично нищили виробничу базу, а судді різних інстанцій приймали завідомо неправосудні рішення. Цілісний майновий комплекс був фактично поділений між чотирма власниками, однак не з метою збереження і розвитку виробництва, а лише з метою уникнення юридичної відповідальності. В результаті близько 2000 людей втратили роботу, а ми спостерігаємо як перетворюється в руїну колишня промислова гордість міста.

На сьогодні триває розслідування низки кримінальних проваджень за зазначеними вище фактами.

Попри це, на сьогодні, за інформацією Прокуратури Львівської області,  на підставі підробленого рішення Господарського суду м. Києва знято відповідні арешти та заборону на відчуження майна Львівського автобусного заводу, а у січні 2016 року вказані об’єкти зареєстровані за двома юридичними особами у м. Києві.

Враховуючи викладене вище, ми, депутати Львівської міської ради, вимагаємо особистого контролю з боку Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України за розслідуванням зазначених вище фактів та захисту інтересів держави, що нарешті дало б змогу залучити ефективного інвестора на виробничі площі Львівського автобусного заводу та створити нові робочі місця».

Нагадаємо, вчора міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що борг міста перед ЛАЗом за придбані ще 2010 році автобуси викупила компанія з управління активами. І вона готова виплачувати кошти працівникам заводу, які мають заборгованість із зарплати.

Також Садовий наголосив, що борг міськрада збиралась виплатити, проте мер переживав, аби гроші не «потрапили у погані руки».

Нагадаємо, восени 2017 рокульвівські депутати погодили відшкодування ТзОВ «Оптимум Фактор» 20 млн грн, які заборгував фірмі ліквідований ЛАЗ. Йдеться про відшкодування за придбання уже ліквідованим ТОВ «Львівські автобусні заводи» нових автобусів до Євро-2012.

Зазначимо, однією із власників цієї фірми є Таїсія Саніна, дружина власника збанкрутілого ЛАЗу, російського бізнесмена Ігоря Чуркіна. Через заплановану виплату грошей росіянам у Львові протестували активісти, проти також виступили деякі депутати обласної ради.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: