Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

медичний заклад

медичний заклад

Вівторок, 27 березня 2018, 17:18

Медична реформа: сімейний лікар вирішуватиме, чи варто пацієнту звернутися до іншого спеціаліста

Міністерство охорони здоров'я затвердило порядок надання первинної медичної допомоги.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Міністерства охорони здоров'я склало порядок надання первинної медичної допомоги, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів надання первинної медичної допомоги.

Зазначимо, 30 січня цього року набув чинності закон України про медичну реформу: медична допомога більше не прив’язана до місця прописки, а кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі безкоштовно.

Відтак, згідно із документом, терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я пацієнтів, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби лікар дає направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо.

Сімейний лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

Оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900.

Також лікарі самі прийматимуть рішення, чи виїжджати до пацієнта додому, натомість служба "швидкої" працюватиме у звичному режимі.

На вихідних більшість лікарень не працюватимуть повний робочий день, однак лікарі можуть утворити черговий кабінет, де будуть приймати пацієнтів поза визначеними годинами прийому, а також у вихідні, святкові та неробочі дні.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні стартує національна кампанія з вибору сімейного лікаря.

А у середині березня в Україні скасували талони на прийом до лікаря та медкарти студентів. Також Міністерство охорони здоров'я оприлюднило покрокову інструкцію з вибору сімейного лікаря.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.