Новини

Інфраструктура

Будівництво Бескидського тунелю у Карпатах розпочнеться цього року

Будівництво Бескидського тунелю у Карпатах розпочнеться цього року

www.mukachevo.net

Будівництво Бескидського тунелю у Карпатах розпочнеться цього року

Понеділок, 23 квітня 2012, 10:15

Будівництво двоколійного Бескидського тунелю у Карпатах розпочнеться вже цього року. Про це повідомляє "Укрзалізниця".

У Карпатах тривають підготовчі роботи до будівництва нового залізничного Бескидського тунелю. Для України це об'єкт стратегічного значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до Західного регіону країни, а також транзитні вантажі в напрямку Західної та Цетральної Європи. Новий двоколійний тунель побудують на зміну старому одноколійному, який уже знаходиться в аварійному стані.

Новий тунель збудують паралельно із існуючим за 30 метрів від нього, і буде другим в Україні по довжині. «Проектом будівництва передбачені надійні методи зміцнення гірського масиву, сучасна система гідроізоляції і дренажу, що забезпечить захист споруди від проникнення підземних вод», – говорить начальник управління інженерних споруджень головного управління колійного господарства Укрзалізниці Георгій Линник.

Будівництво Бескидського тунеля розраховане на 4 роки. Проект розробила Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж – Україна» і його готують до проходження процедури державної експертизи і затвердження Кабінетом Міністрів України, після чого розпочнеться саме будівництво. Орієнтована вартість складає 102,7 млн євро без врахування підготовчих робіт на підходах до тунелю, які Львівська залізниця здійснює за власні кошти. Там уже покладені три під'їзні колії, ведеться будівництво під'їзних автомобільних доріг.

Новий тунель буде довшим за існуючий – замість 1746 метрів його довжина складе 1822 м. Його збудують із застосуванням новоавстрійського способу проходки.

По довжині нового тунелю будуть побудовані три пішохідних переходи до старого тунелю, який підтримуватиметься у справному стані. Вони повинні виконувати евакуаційну функцію.

На всій довжині V Критського Міжнародного транспортного коридору, куди входять Італія, Словенія, Угорщина, Словаччина, Україна і Росія Бескидський тунель – це єдина одноколійна ділянка. Це істотно впливає на пропускну здатність – тут можуть проїхати лише до 24 пар вантажних і 23 пасажирських поїздів за добу. А новий тунель зможе пропускати за добу більш 100 пар поїздів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.