Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Герой поневолі

Вівторок, 11 вересня 2018, 16:03

Львівські видавці графічного роману "Герой поневолі" заявили про плагіат

Герой поневолі

Одна з українських кінокомпаній використала фрагменти книги "Герой поневолі" без дозволу її авторів.

Відповідну заяву оприлюднили сьогодні на офіційній Facebook-сторінці книги. 

Творці графічного роману  "Герой поневолі" Кирил Горішний та Міхай Тимошенко детально описали цю ситуацію.

"У червні 2018 року представники однієї української кінокомпанії звернулась до нас із проханням надати дозвіл на використання малюнків із графічного роману "Герой поневолі" для створення тізер-трейлера фільму за мотивами повісті Івана Франка "Герой поневолі". Кінокомпанія мала намір на основі малюнків нашого графічного роману створити цей тізер-трейлер, аби презентувати проект фільму в рамках конкурсу кінопроектів патріотичного спрямування, оголошеного Міністерством культури України.

З огляду на різні причини ми не дали такого дозволу. Не дивлячись на це, кінокомпанія все-таки представила свій тізер-трейлер у публічному просторі, оприлюднивши візуальну концепцію нашого графічного роману та малюнки як результат власної творчості, без жодного належно оформленого посилання на оригінальних авторів або видавця.

А саме:

1) в першому кадрі використали фрагмент зображення на сторінці три тому першого графічного роману;

2) в інших кадрах використали перемальовані малюнки із графічного роману;

3) на своїй сторінці в соціальній мережі використали фрагмент зображення на сторінці 18 тому графічного роману, що була стерта після зауважень до кінокомпанії щодо порушення авторських прав. Вигляд цієї сторінки подаємо в додатку" – зазначають вони.

Видавці додали, що в жодному випадку не планують будь-якої асоціації з цим кінопроектом.

"Ми раді, коли наше бачення надихає інших, але є велика різниця між отриманням натхнення для праці та створенням плагіату. Просимо поваги до нашої роботи і не забувати, що "без муки нема науки" (Тарас Шевченко)" – наголосили вони.

У телефонному коментарі Варіантам видавець, співзасновник видавництва "Леополь" Кирило Горішній пояснив, що наразі рано говорити про судовий позов.

"Наразі зарано вести мову, чи буде звернення до суду. Подивимось, яка буде реакція. Ми хочемо, шоб ставились з повагою до нашої роботи. І таким чином намагаємось привернути увагу до проблеми авторського права в Україні" – пояснив він.

Зазначимо, книга "Герой поневолі" є графічним романом за мотивами одноіменної повісті Івана Франка.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram