Новини

Соціум

Міська рада Стрия

Міська рада Стрия

svoboda-news.com/

Четвер, 13 вересня 2018, 17:081106

Стрийська міська рада халтурила з виконанням бюджету міста

Державні аудитори порадили їй вдосконалити формування і виконання бюджету.

Про це повідомила прес-служба Держаудитслужби.

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит виконання бюджету Стрия за 2015-2017 рр. та січень-травень 2018 р. Вони виявили неефективне використання бюджетних коштів на суму 2,5 млн грн, втрати 12,3 млн грн доходів та можливі резерви додаткових щорічних надходжень на 18,6 млн грн.

Неефективне використання коштів виникло внаслідок використання 1,7 млн грн на сплату єдиного соціального внеску на зарплату працівників бюджетних установ, які працювали на неповну ставку і отримували зарплату, нижчу ніж встановлену законом мінімальну.

Окрім того, кошти в сумі 0,8 млн грн використано на оплату комунальних послуг, спожитих сторонніми організаціями, на матеріально-технічне забезпечення установ, що фінансуються з державного бюджету, фінансування видавництв за рахунок програми підтримки книговидання без чіткого механізму фінансування та ефекту для територіальної громади міста.

Через неоформлення або несвоєчасне оформлення договорів оренди землі до міського бюджету не надійшло 5,6 млн грн, ще 1,1 млн грн втрачено внаслідок непроведення або несвоєчасного проведення експертної оцінки комунального майна, незабезпечення контролю за надходженням орендної плати за комунальне майно тощо.

Також аудитори виявили резерви для наповнення міського бюджету на суму понад 18,6 млн грн. Основними джерелами наповнення бюджету, на думку аудиторів, є:

приведення ліжкової мережі лікарень до нормативів забезпеченості стаціонарними лікарняними ліжками (щорічна економія лише на оплату праці становить – 8,3 млн грн);

укладення договорів з органами місцевого самоврядування інших адміністративних територій, громадяни яких отримують соціальні послуги в закладах освіти, охорони здоров’я та культури Cтрия (щорічні додаткові надходження становлять 6,2 млн грн);

ефективне використання вільних приміщень комунальної форми власності на суму 500 тис грн.

За результатами проведеного державного фінансового аудиту Стрийській міській раді надано пропозиції для вдосконалення формування та виконання бюджету міста.

Нагадаємо, що львівські аудитори виявили у відділі освіти Яворівської РДА втрат на суму понад 637,9 тис. грн.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: