Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

храми на Львівщині

Четвер, 17 січня 2019, 12:29

5 нардепів з Львівщини не голосували про перехід українських церков до ПЦУ

храми на Львівщині

Верховна Рада прийняла закон про перехід церковних громад до Православної церкви України.

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи. Це рішення підтримали 229 народних депутати.

У законі йдеться, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, а саме рішення та внесення відповідних змін до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту.

Також зазначається, що частина громади, яка не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником.

Крім цього, законом вносяться зміни до статті про власність релігійних організацій, якими забороняється продаж майна до завершення процедури 

Із львівських нардепів законопроект підтримали: Андрій Антонищак (Блок Петра Порошенка), Андрій Кіт (Блок Петра Порошенка), Оксана Юринець (Блок Петра Порошенка), Андрій Лопушанський (Блок Петра Порошенка), Богдан Дубневич (Блок Петра Порошенка), Ярослав Дубневич (Блок Петра Порошенка), Микола Величкович (Народний фронт), Михайло Бондар (Народний фронт),  Михайло Хміль (Народний фронт), Ігор Васюник (Народний фронт), Микола Кадикало (Народний фронт), Андрій Левус (Народний фронт), Наталія Кацер-Бучковська (Народний фронт), Андрій Парубій (позафракційний), Дмитро Добродомов (позафракційний), Тарас Батенко (позафракційний), Володимир Парасюк (позафракційний), Олег Мусій (позафракційний), Богдан Матківський (позафракційний), Ганна Гопко (позафракційна), Остап Єднак (позафракційний), Олег Лаврик (Самопоміч), Любомир Зубач (Самопоміч), Олег Березюк (Самопоміч), Ірина Подоляк (Самопоміч), Руслан Сидорович (Самопоміч), Сергій Кіраль (Самопоміч).

Були відсутні під час голосування: Ігор Шурма (Опозиційний блок), Олексій Скрипник (Самопоміч), Лев Підлісецький (Самопоміч), Юрій Шухевич.(Радикальна партія Олега Ляшка). 

Не голосували: Тарас Козак (Опозиційний блок).

Нагадаємо, що 5 січня Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос для Православної Церкви в Україні. А 15 грудня 2018 року Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Ще 12 жовтня Священний Синод ухвалив рішення про надання Томосу про автокефалію Української Помісної Православної Церкви.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.