Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Гута Пеняцька

Гута Пеняцька

loda.gov.ua

Вівторок, 26 лютого 2019, 14:00

Польща незадоволена встановленням меморіальної таблиці у Гуті Пеняцькій

Посольство Польщі висловило ноту протесту Україні через меморіальну таблицю щодо геноциду поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Посольство Польщі в Києві висловило ноту протесту Міністерству закордонних справ України у зв'язку зі спробами релятивізувати злочин у Гуті Пеняцькій. 

За словами речниці дипломатичного відомства Польщі Єви Сувари, прикладом спроби релятивізації трагічних подій у Гуті Пеняцькій є інформаційна таблиця, що встановлена у 2018 році неподалік пам'ятника жертвам, яка містить фальшиву інформацію про перебіг злочину з 1944 року.

"Посольство Республіки Польща в Києві звернулося у цій справі із нотою протесту до МЗС України, наголосивши, що місця пам’яті з таким текстом ставлять сумнів заявлену владою України політику добросусідства та примирення у відносинах з Польщею, а також просить українську сторону роз'яснити законність та обставини встановлення обох об'єктів" – повідомила Сувара.

За її словами, у ноті наголошено, що Польща відкрита до діалогу для роз'яснення історичних суперечностей.

Нагадаємо, нещодавно голова Львівської ОДА Олег Синютка назвав фашизм і комунізм причинами геноциду поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Додамо, у січні 2017 року невідомі осквернили пам'ятник вбитим полякам на місці винищеного польського села Гута Пеняцька Бродівського району на Львівщині. Залишки пам'ятника пофарбували у кольори українського прапора УПА, а також намалювали символи СС.

А у березні того ж року представники молодіжного військово-спортивного товариства "Сокілвлаштували під стінами обласної ради пікет з вимогою провести розслідування щодо затримання львівського історика та свободівця Михайла Галущака за те, що він розгорнув червоно-чорний прапор і банер із вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили під час заходів у Гуті Пеняцькій на Бродівщині.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.