Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

панно на Погулянці

city-adm.lviv.u

П'ятниця, 16 серпня 2019, 13:33

Панно на Погулянці у Львові визнали пам’яткою радянського мистецтва

панно на Погулянці

Щоб зберегти панно колишнього заводу Укрвино на вул. Погулянка міськрада Львова визнала його цінною пам’яткою радянського мистецтва.

Сьогодні, 16 серпня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив рішення про збереження керамічного панно "Збір винограду" на будівлі державного підприємства "Львівське агроторгове підприємство" (колишнього заводу "Укрвино") на вул. Погулянка, 26. Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Зокрема, Львівська міськрада визнала це панно мистецькою цінністю та зобов'язала управління охорони історичного середовища повідомити українську універсальну біржу та ДП "Львівське агроторгове підприємство" про необхідність включення в умови аукціону з продажу майна цього підприємства пункту про збереження та реставрацію панно.

А у разі неможливості збереження панно "Збір винограду", то його потрібно зняти й передати на зберігання музею "Територія Терору" як один із експонатів.

Зазначимо, станом на сьогодні ДП "Львівське агроторгове підприємство" збанкрутувало і його майно виставили на аукціон, тому міськрада й вирішила зберегти панно, яке створили у 1979 році художники Григорій Кічула та Ярослав Шеремета.

Додамо, в липні забудовник знищив мозаїку  з рибами на будівлі колишнього магазину "Океан", відтак виконавчий комітет міськради прийняв рішення про збереження історичних мозаїк на території Львова та вирішив скласти їх перелік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.