Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Микола Кузнєцов

Вівторок, 10 березня 2020, 11:55

Мінкультури не підтримало передачу рештків Кузнєцова у Росію

Микола Кузнєцов

Мінкультури не погодило передачу рештків Миколи Кузнєцова його родичам у Росію.

Про це повідомляє заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Міністерство культури, молоді та спорту України надіслало відповідь на офіційний лист Львівської міської ради щодо ексгумації рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова та передачу їх у Росію. 

"В умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти Украіни з державою агресором, в тому числі пов’язані з історичним минулим, є небажаним, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки. Тому розгляд питання ексгумації і передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова на даний час є недоцільним і передчасним" – йдеться у документі.

Зазначимо, у лютому Львівська міськрада не погодила передачу рештків Миколи Кузнєцова його родичам, натомість У Росії запропонували викупити рештки.

Ще у квітні 2019 року низка громадських організацій звернулася до міськради з проханням отримати дозвіл на ексгумацію рештків Кузнецова й віддати на перепоховання на Широкорєчєнському військово-меморіальному комплексі м. Єкатеринбурга у Росії.

Микола Кузнєцов – радянський розвідник, агент НКВC і Герой Радянського Союзу. Загинув 1944 року в селі Боратин Бродівського району на Львівщині. Він підпадає під дію закону про декомунізацію як агент ОГПУ і НКВC в 1930-1938 роках. Учасник колективізації та придушення рухів опору.

Додамо, в липні 2018 року Варіанти писали про втілення образу Миколи Кузнецова в радянському кіно.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.