Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Грінера Україна

Четвер, 18 червня 2020, 15:37

Поліція підозрює керівництво Грінери у махінаціях із вивезенням сміття зі Львова

Грінера Україна

Компанію-перевізника ТзОВ "Грінера" подозрюють у махінаціях із вивезенням сміття зі Львова.

Про це сьогодні, 18 червня, під час сесії Львівської обласної ради повідомив заступник начальника слідчого управління ГУ Нацполіції у Львівській області Андрій Кумечко.

За його словами, станом на сьогодні у слідчому управлінні Нацполіції Львівщини зареєстрували крімінальне провадження й проводиться досудове розслідування щодо того, як працівники Львівської міської ради разом з приватними перевізниками підписували угоди про вивіз сміття зі Львова.

Зокрема, сміття мали вивозити на офіційні сміттєзвалища на території інших областей України, однак його виявляли на узбіччі доріг Львівщини.

"Заключалися угоди, для прикладу, на Житомир і на Київську область з ТзОВ "Грінера". Вони вивозили (сміття – ред.) не на Житомир, згідно з угоди, чи на Київ, а вивозили в Жидачівський район, там був викопаний котлован, де воно захоронювалося. А відповідно до документів, воно йшло в Житомирську область" – наголосив Андрій Кумечко.

Він також пояснив, що сміття, яке мали вивозити на сміттєзвалища у Київській області, насправді вивозили у Житомирську область, що на 400 км ближче до Львлва, проте у документах вказувалося, що сміттєвози подолали всі 1200 км, які й оплачувалися з міського бюджету.

У рамках кримінального провадження наразі оголошено підозру керівнику комунального підприємства Жидачівського району "Журавно-водоканалсервіс" за забруднення території, а щодо інших осіб ще тривають експертизи.

"Вивчається документація, всім посадовим особам міської ради і посадовим особам ТзОВ "Грінера" буде надана правова оцінка" – додав Андрій Кумечко.

Нагадаємо, у травні цього року правоохоронці влаштували обшуки у Львівській міськраді та компаніях-перевізниках, яких запідозрили у завищенні витрат на вивезення сміття зі Львова. Тоді ж львівські депутати ініціювали створення слідчої комісії, яка розслідуватиме розкрадання коштів з бюджету Львова, виділених на вивезення сміття з міста. 

Натомість раніше міський голова Львова Андрій Садовий заявляв, що львівське сміття, яке знаходять на території інших областей, це провокація.

Власником компанії ТзОВ "Грінера Україна" є колишній радник з питань інфраструктури міського голови Львова Андрія Садового Богдан Михалусь, який мешкає у США. У січні 2017 року проти чиновників Львівської міськради порушили кримінальну справу за фактом зловживання під час проведення конкурсу на вивіз сміття у Галицькому районі Львова, який виграло ТзОВ "Грінера Україна".

Додамо, з 1 липня повноваження з вивозу твердих побутових відходів повернулись до міської ради Львова від Львівської ОДА. Львівська ОДА вивозила сміття з міста з кінця червня 2017 року. 

Раніше Варіанти створили карту львівського сміття та підрахували найвіддаленіше від Львова місто України, у яке його вивозили.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.