Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

децентралізація

Середа, 18 листопада 2020, 11:26

6 нардепів з Львівщини не голосували за закон, необхідний для завершення децентралізації

децентралізація

Верховна Рада прийняла законопроект про реорганізацію громад і районів. 

Вчора, 17 листопада, Верховна Рада ухвалила законопроект № 3651-д про реорганізацію громад і районів. "За" проголосував 301 народний депутат.

Законопроект визначає порядок реорганізації районних державних адміністрацій та врегульовує питання правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад районів, ліквідованих Верховною Радою. Правонаступником старого району є новий район, який згодом має передати майно громадам.

Документ окреслює питання про призначення виборів старост у територіальних громадах, території яких затверджені Кабінетом міністрів, та  визначає особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб публічного права в умовах зміни адміністративно-територіального устрою.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, без ухвалення цього закону органи місцевого самоврядування у новостворених громадах і районах не можуть розпочати роботу, а також було б неможливо створити нові районні державні адміністрації в нових районах. 

З львівських нардепів законопроект підтримали: Ірина Верещук (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу), Мар'ян Заблоцький (Слуга народу), Євген Петруняк (Слуга народу), Остап Шипайло (Слуга народу), Юрій Камельчук (Слуга народу), Андрій Герус (Слуга народу), Святослав Юраш (Слуга народу), Орест Саламаха (Слуга народу), Степан Кубів (Європейська Солідарність), Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Олег Синютка (Європейська Солідарність), Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Софія Федина (Європейська Солідарність), Михайло Цимбалюк (Батьківщина), Тарас Батенко (За майбутнє), Павло Бакунець (Довіра), Андрій Кіт (Довіра), Наталія Піпа (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос), Галина Васильченко (Голос), Роман Лозинський (Голос), Олена Кондратюк (позафракційна).

Відсутні на пленарному засіданні: Тарас Козак (Опозиційна платформа – За життя), Володимир В'ятрович (Європейська Солідарність), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Ярослав Дубневич (За майбутнє), Ярослав Рущишин (Голос).

Утрималися: Юрій Загородній (Опозиційна платформа – За життя).

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні стартували місцеві вибори за новою системою. На території Львівської області створили 73 об'єднані теритріальні громади разом із Львівською ОТГ. Ще 10 червня уряд опублікував перспективний план розвитку Львівської області, затверджений за поданням Львівської ОДА ще 27 травня, який  як вважають експерти, розробили з порушеннями і без консультацій з громадськістю.

 

Додамо, у червні, згідно із реформою адміністративно-територіального устрою України, Львівщину поділили на сім районів: Львівський, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Дрогобицький, Золочівський та Яворівський.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.