Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

електротранспорт Львова

Четвер, 25 лютого 2021, 13:40

Депутати погодили кредит ЄБРР на трамваї і автобусне депо Львова

електротранспорт Львова

Львівські депутати підтримали надання місцевої гарантії на отримання кредиту від ЄБРР для Львівелектротрансу і Львівавтодору.

Сьогодні, 25 лютого, на сесії Львівської міської ради депутати підтримали рішення про надання місцевої гарантії Львівської міської ради у 2021 році з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань ЛКП "Львівелектротранс" і ЛКП "Львівавтодор" у рамках проекту "Міський громадський транспорт України".

"За" ці ухвали проголосували по 57 депутатів відповідно.

Зокрема, ЛКП "Львівелектротранс" отримав право укласти із ЄБРР договір на отримання 3 млн євро позики для капітального ремонту трамвайних вагонів з переобладнанням їх для забезпечення перевезення пасажирів з обмеженою мобільністю. Кошти комунальне підприємство має повертати протягом 10 років, включаючи пільговий період – до 5 років.

Натомість ЛКП "Львівавтодор" має можливість отримати кредит у 13 млн євро. Ці кошти у підприємстві планують спрямувати на реалізацію таких проектів:

- будівництво автобусного депо – 3,5 млн євро;

- реконструкція тролейбусної контактної мережі (вул. Зелена, вул. Стрийська, вул. Тролейбусна) – 8 млн євро;

- капітальний ремонт кабельних ліній напругою 600 В постійного струму (фідери) від тягової підстанції №6 до пл. Митної тавул. Личаківської – 1,5 млн євро.

Плата за отримання місцевої гарантії для "Львівелектротрансу" і "Львівавтодору" становить 1 грн на місяць на термін дії угоди про передачу коштів позики, а джерело повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитними коштами – кошти комунальних підприємств та бюджету Львівської ОТГ.

Зазначимо, це рішення депутати розглядали на сесії у вересні 2020 року, однак тоді для його прийняття не вистачило голосів.

Нагадаємо, у 2018 році на сесії міської ради затвердили основні умови участі львівських комунальних підприємств "АТП №1" та "Львівелектротранс" у програмі "Міський громадський транспорт України". Також у вересні 2019 року "Львівелектротранс" оголосив тендер на реконструкцію трамвайного депо у Львові.

Також у лютому 2020 року міський голова Львова Андрій Садовий доручив розібратися із ділянкою на вулиці Зеленій, яка відноситься до АТП, однак її не використовують за призначенням. Тут може з'явитися ще одна автобусна база АТП №1.

Крім цього, у листопаді минулого року ЄБРР обрав переможця тендеру з реконструкції тролейбусної лінії на вул. Кульпарківській.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.