Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

парк на Кульпарківській

Четвер, 25 березня 2021, 17:00

У Львові парк біля психлікарні офіційно визнали пам’яткою садово-паркового мистецтва

парк на Кульпарківській

Депутати офіційно погодили створення парку біля Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, площею 16 гектарів.

Сьогодні, 25 березня, на сесії Львівської міської ради депутати погодили створення об’єкта природно-заповідного фонду парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення "Кульпарків".

"За" проголосував 51 депутат.

За словами керівниці управління екології і природних ресурсів міськради Олександри Сладкової, у місті офіційно з'явиться новий парк, загальною площею 16,3 га, та із затвердженими межами. Це рішення необхідне, щоб врятувати парк від забудови та, в подальшому, оголосити його територією природно-заповідного фонду.

До парку ""Кульпарків" увійшла територія довкола Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, що знаходиться на трьох земельних ділянках, площею 0,5155 га, 17,6937 га та 0,5129 га.

Наразі департаменту містобудування має інформувати Львівську ОДА та Львівську облраду про надання згоди на створення парку "Кульпарків".

Нагадаємо, наразі Львівська ОДА готує рішення про оголошення парку біля психлікарні територією заповідного фонду, адже за роки незалежності територія цього парку зменшилася майже на чотири гектари.

Зазначимо, у 2019 році з'явилась інформація, що Львівська міська рада хоче відібрати у Львівської психіатричної лікарні 20,83 га землі на вулиці Кульпарківській. Водночас у міськраді заявили, що місто не має наміру змінювати межі психіатричної лікарні на вулиці Кульпарківській, а лише формує земельну ділянку, яку не задіяли для потреб лікарні та надає їй статус скверу. 

Того ж року у місті зареєстрували електронну петицію, у якій львів'яни просять зберегти межі лікарні на Кульпарківській.

У 2017 році Варіанти дослідили архітектурний комплекс Львівської психіатричної лікарні у статті "Дронографія Львова: Бабине літо на Кульпаркові".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.