Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Євген Кузик

Фб Кузика

Вівторок, 11 травня 2021, 15:09

Медична стратегія Львова ще не пройшла громадського обговорення – Кузик

Євген Кузик

Нову медичну стратегію Львова ще не розглядали на комісії охорони здоров'я міськради та не ознайомили із нею громадськість.

Про це у коментарі Варіантам повідомив депутат Львівської міської ради від Європейської Солідарності, член комісії охорони здоров'я та соціального захисту Євген Кузик.

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті  напрацювали нову медичну стратегію Львова, яка передбачає реорганізацію міської системи охорони здоров’я й створення трьох територіальних медичних об’єднань, куди увійдуть всі міські лікарні.

Натомість, за словами Євгена Кузика, говорити про таке об'єднання ще зарано.

"Так, насправді в нас у робочій групі ведуться такі бесіди (робоча група для створення стратегії розвитку медичної галузі міста – ред.), яка створена Андрієм Івановичем Садовим. Але говорити про об'єднання ще рано, оскільки ми домовилися, що головні лікарі мають представити переваги такого об'єднання своїм колективам, а вже після того, як все буде обговорено на комісії і з громадськістю, можна буде говорити про якесь велике об'єднання" – пояснив Євген Кузик.

Він пояснив, що наразі цю медичну стратегію ще не розглядали на комісії охорони здоров'я та соціального захисту Львівської міськради, а лише у спеціально створеній для цього робочій групі.

"Медична стратегія Львова як документ ще не готова. Є документ, який можна вважати робочою версією стратегії і який ми зараз опрацьовуємо. І цей документ є лише в робочої групи. Завтра він буде обговорений, наприклад, з Мар'яною Возницею (директорка Західного міжрегіонального департаменту у Національній службі здоров'я України – ред.). Ми маємо його представити, показати" – розповів Кузик.

Також депутат додав, що ряд громадських організацій виступають проти об'єднання дитячих лікарень з дорослими.

"Є міжнародний принцип "діти перш за все" у конвенції ООН, відповідно до якого першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини. Тобто, є право дитини на госпіталізацію разом із іншими дітьми, максимально уникаючи при цьому їхньої госпіталізації з дорослими. Тобто є такі нормативні документи, за якими потрібно не об'єднувати, а навпаки, роз'єднувати дітей з дорослими, як це було зроблено у 1990-х роках. А зараз Андрій Іванович хоче все це об'єднати назад" – додав Євген Кузик.

Нагадаємо, у квітні цього року Андрій Садовий створив робочу групу для створення стратегії розвитку медичної галузі міста. Керівником робочої групи став перший заступник міського голови Андрій Москаленко. Робоча група мала до 1 липня цього року напрацювати стратегію розвитку медицини міста.

Додамо, наприкінці квітня цього року Варіанти вже розмовляли із Євгеном Кузиком щодо розроблення медичної стратегії Львова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.