Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

проспект Свободи, 11

П'ятниця, 21 травня 2021, 12:19

Донька Козловського облаштує новий готель на проспекті Свободи

проспект Свободи, 11

Виконком дозволив Софії Макимець пристосувати будівлю на проспекті Свободи, 11 під готель та провести архітектурний конкурс на кращий проект реставрації.

Сьогодні, 21 травня, виконком Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження на реставрацію Софією Максимець будівлі на проспекті Свободи, 11 у Львові (пам’ятка архітектури) з пристосуванням під готель та облаштуванням приміщень у горищному просторі.

Дозвіл на реставрацію отримала донька львівського бізнесмена та депутата Львівської обласної ради від Європейської солідарності Григорія Козловського Софія Максимець. Триповерховий будинок прилягає до "Гранд Готелю" Козловського на проспекті Свободи та до будинку на вул. Дорошенка, 2 де з 2019 року Максимець будує ще один готель.

Для визначення кращого проекту реконструкції будівлі, Софія Максимець має провести та профінансувати відкритий всеукраїнський архітектурний конкурс. Як заявив головний архітектор міста Антон Коломєйцев, призовий фонд конкурсу становитиме мільйон гривень: за перше місце передбачено виплатити 500 тисяч гривень, за друге – 300 тисяч гривень, за третє – 200 тисяч гривень.

"Якщо під час реалізації цього проекту можуть бути якість відхилення, то ми тоді вернемось до даного питання і будемо достатньо жорстко на це реагувати Ця будівля потребує серйозної реставрації" – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

У міськраді встановили, що висота нового готелю не повинна перевищувати висоту будівлі, 20 метрів, що є пам'ятною архітектури – будинок споруджений у 1882 році за проектом Емануеля Галля. У 1891 році в цьому домі був відкритий готель "Центральний", в якому в свій час тимчасово зупинялась Леся Українка. Після останньої реконструкції будівлі у 1990-1992 років вона стала частиною готельно-ресторанного комплексу "Гранд-готель".

За даними аналітичної системи YouControl Софія Максимець є співласницею ТзОВ "Маріївка медікал енд термал СПА", яке належить Григорію Козловському та його дружині Юлії Козловській, є співзасновницею разом із Григорієм Козловським та його сином Святославом Козловським двох громадських організацій академії футболу та власницею двох львівських ринків – "Винниківського" (вул. Личаківська, 51) та "Підзамче" (вул. Хмельницького, 120).

Григорій Козловський володіє "Гранд Готелем" (проспект Свободи), також є власником готельно-ресторанного комплексу "Святослав", пивного ресторану "Королівська пивоварня" у Львові, був співласником будівельної компанії Avalon, яка зводить у Львові першу 25-поверхівку. У березні 2018 року Григорій Козловський відкрив на площі Ринок, 36 новий ресторан у 5-поверховій колишній польській "кам’яниці Гєлязиновській". 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.