Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

львівські маршрутки

Четвер, 1 липня 2021, 13:55

У Львові розглянуть питання зменшення тарифів на проїзд у громадському транспорті

львівські маршрутки

Депутати пропонують скасувати рішення виконкому про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Львова до 10 гривень.

Про це йдеться в проекті ухвали "Про скасування рішень виконавчого комітету від 21.05.2021 № 380 та від 21.05.2021 № 381", оприлюдненому 16 червня цього року на інформиаційному порталі депкутатів Львівської міської ради.

Депутатки Львівської міськради від Європейської Солідарності Уляна Пак та Оксана Маруняк підготували проект ухвали про скасування рішень виконавчого комітету, яким вартість проїзду у громадському транспорті Львова підняли із 7 до 10 гривень.

Як зазначено у пояснювальній записці до документу, ЛКП "Львівелектротранс" мотивувало потребу в підвищенні тарифів недостатньою компенсацією за перевезення пільгових категорій, що, на думку авторів ухвали, перевірити неможливо, а жодне з підприємств, які здійснюють пасажироперевезеня, не здійснює реальний облік кількості перевезених пасажирів.

"Тариф дійсно потребує періодичного коригування, проте таке коригування повинно здійснюватися на основі економічного розрахунку, який грунтуватиметься на точних показниках роботи перевізників. До моменту впровадження якісної системи обліку кількості пасажирів, яких перевозить громадський транспорт − таке економічне обгрунтування здійснити неможливо " − йдеться в проекті ухвали.

Зазначимо, з 27 травня проїзд у машрутках, трамваях і тролейбусах Львова коштує 10 гривень, а до цього часу з 1 лютого 2019 року у Львові вартість проїзду в автобусному транспорті Львова становила 7 грн. 

З початку цього року перевізники вимагали у міськради підняти вартість проїзду у львівських маршрутках, щонайменше, до 14 гривень. Тоді ж директор АТП-1 Орест Хамула пояснював, що саме стільки коштує реальна економічно-обгрунтована ціна за проїзд у місті.

Нагадаємо, у червні цього року львівські депутати розглянули електронну петицію про зменшення вартості проїзду на автобусних перевезеннях до 6 гривень 50 копійок, однак не підтримали її.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.