Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Економіка

АЗС

Вівторок, 6 липня 2021, 11:44

Мінекономіки збільшило граничну вартість бензину і дизпалива

АЗС

Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизпалива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

На підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України" Мінекономіки, з урахуванням максимальної торговельної націнки, яка за постановою уряду не має бути більше 5 грн/л на бензин і 7 грн/л на дизпаливо, гранична вартість бензину становить 31,64 грн/л, дизпалива – 29,55 грн/л.

Раніше Мінекономіки оприлюднило нову середню вартість дизпалива та бензинів, з якої буде вираховуватися гранична ціна реалізації пального на АЗС на середину червня.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на бензин на АЗС не повинна була перевищувати 30,82 грн/л, на дизпаливо – 29,09 грн/л.

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою від 14 травня встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

На початку червня граничну ціну літра бензину і дизпалива підняли на 56 та 62 копійки, а наприкінці цього місяця – з 25,82 грн до 25,84 грн за літр, для дизельного палива з 22,09 грн до 22,23 грн за літр.

Нагадаємо, в березні в Антимонопольному комітеті заявили, що найбільші мережі АЗС безпідставно підвищують ціни на бензин і рекомендували знизити ціни на пальне, а в квітні в Україні спостерігали значне коливання роздрібних цін на нафтопродукти та скраплений газ.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.