Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Конституційний Суд

unian.ua

Четвер, 15 липня 2021, 10:31

КСУ визнав закон про мову конституційним

Конституційний Суд

Конституційний Суд визнав конституційним закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це повідомила пресслужба Конституційного Суду України.

Вчора, 14 липня, Конституційний Суд України визнав конституційним закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Рішення Конституційного Суду оприлюднять сьогодні, 15 липня.

Зазначимо, з конституційним поданням щодо відповідності мовного закону Конституції України ще у 2019 році звернувся 51 народний депутат, переважно із партії Опозиційна платформа – За життя.

Законом передбачається застосування української мови в публічних сферах: в освіті і науці; у сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдження; у сфері електронних інформаційних систем; у сфері обслуговування споживачів; у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту; при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок; у діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їх товари і послуги.

Нагадаємо, 16 липня 2019 року в  Україні набував чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який Верховна Рада ухвалила 25 квітня. "За" проголосували 278 народних депутатів. 

Однак минулоріч нардеп партії Слуга народу Максим Бужанський запропонував скасувати частину цього закону, що передбачав з 1 вересня 2020 року перехід російськомовних шкіл на українську мову навчання. У Львові відбувся мітинг проти цих змін.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.