Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

АЗС

Середа, 3 листопада 2021, 17:13

Мінекономіки у листопаді дозволило АЗС збільшити ціни на бензин

АЗС

Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизпалива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Мінекономіки, на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Зокрема, станом на 3 листопада цього року, розрахункові ціни для бензину підвищили на 20 копійок – з 28,20 гривень до 28,40 гривень за літр, для дизельного палива зменшили на 17 копійок – з 25,07 гривень до 24,90 гривень за літр.

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок, вартість бензину на АЗС не може перевищувати 33,40 гривень за літр, дизельного палива – 31,90 гривень за літр.

Зазначимо, станом на 23 вересня гранична вартість бензину становила 31,17 гривень за літр, а дизпалива – 29,59 гривень за літр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою від 14 травня встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

На початку червня граничну ціну літра бензину і дизпалива підняли на 56 та 62 копійки, а наприкінці того ж місяця – з 25,82 грн до 25,84 грн за літр, для дизельного палива з 22,09 грн до 22,23 грн за літр.

А ще в березні в Антимонопольному комітеті заявили, що найбільші мережі АЗС безпідставно підвищують ціни на бензин і рекомендували знизити ціни на пальне, а в квітні в Україні спостерігали значне коливання роздрібних цін на нафтопродукти та скраплений газ.

Додамо, з початку серпня в Україні зросли ціни на скраплений газ.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram