Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

тестування

unn.com.ua

Середа, 29 грудня 2021, 12:26

Міністерство освіти створить мережу екзаменаційних центрів

тестування

В Україні планують створити мережу відокремлених екзаменаційних центрів для проведення оцінювань з використанням комп’ютерної техніки до 2030 року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Вчора, 28 грудня, уряд затвердив План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року. Екзаменаційні центри мають проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій.

Мережу планують створити у вигляді відокремлених структурних підрозділів регіональних центрів оцінювання якості освіти в кожному обласному центрі та місті Києві.

Планується, що мережа екзаменаційних центрів забезпечить проведення окремих видів освітніх оцінювань у комп’ютерному форматі, серед яких:

- міжнародні порівняльні оцінювання, зокрема PISA;

- моніторингові дослідження якості освіти регіонального та локального рівнів;

- іспити для визначення рівня володіння державною мовою.

"Завдяки використанню цифрових технологій будуть створені стандартизовані умови для уніфікованого, прозорого та об’єктивного оцінювання. Також це гарантуватиме безпеку учасників освітніх оцінювань та тестувань під час поширення на території України інфекційних хвороб та запровадження карантинних обмежень" − йдеться у повідомленні. 

Також планується, що мережу екзаменаційних центрів в довгостроковій перспективі розбудують на базі закладів освіти, що дозволить перевести в цифровий формат національні зовнішні оцінювання з великою кількістю учасників.

Як йдеться в повідомленні, наявна в Україні система зовнішніх освітніх оцінювань базується переважно на паперовому тестуванні, яке потребує складної логістики, чималих витрат на друк та доставку тестових матеріалів, а успіх його реалізації залежить від багатьох чинників (зокрема, від якості паперу, виконання підрядними організаціями своїх функцій, якості роботи залучених працівників). 

Нагадаємо, вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання, яке пройде з 23 травня по 17 червня 2022 року, становить 213-309 гривень в залежності від регіону.

Додамо, основна сесія ЗНО пройде з 23 травня по 17 червня 2022 року.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.