Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

дороги Львівщини

П'ятниця, 28 січня 2022, 16:06

Проїзд концесійною дорогою Краковець – Рівне коштуватиме близько восьми євроцентів за кілометр

дороги Львівщини

Проїзд першою концесійною дорогою Краковець − Львів − Броди − Рівне коштуватиме приблизно вісім євроцентів (близько 2,6 грн) за кілометр.

Про це повідомив  перший заступник голови "Укравтодору" Андрій Івко в інтерв'ю "Forbes Україна".

Проїзд першою концесійною дорогою Краковець − Львів − Броди − Рівне коштуватиме приблизно вісім євроцентів (близько 2,6 грн) за кілометр.

Дорога з'єднає Краковець (Львівська область) та Рівне, і пройде через Львів і Броди. Її протяжність становитиме приблизно 280 км. 

Будівництво концесійної дороги планують почати цього року. За словами Андрія Івка, платна дорога обов'язково матиме альтернативну безплатну дорогу.

Техніко-економічне обґрунтування проєкту виконала компанія "Автомагістраль-Південь" своїм коштом в рамках меморандуму з "Укравтодором". Вибрати концесіонера зможуть після прийняття законопроєкту про концесію.

Нагадаємо, у 2021 році "Укравтодор" та компанія "Автомагістраль-Південь" підписали меморандум про підготовку пропозиції про державно-приватне партнерство у рамках проєкту будівництва та експлуатації автодороги Краковець – Броди – Рівне, за винятком ділянки північного обходу Львова.

Додамо, у грудні 2020 року уряд встановив плату за проїзд дорогами, побудованими на умовах концесії. Вартість коливатиметься від 80 копійок до 4,6 гривні.

Раніше в "Укравтодорі" заявляли, що при розрахунку вартості проїзду першою платною дорогою від Львова до Краковця як орієнтир візьмуть європейські норми. Тоді наголошували, що проїзд цією дорогою може коштувати 2-3 гривні за кілометр.

Вартість проїзду першою платною дорогою Львів – Краковець, станом на 2015 рік, передбачалася у 74 грн для легкових авто та 258 грн для вантажівок.

Зазначимо, 27 лютого 2018 року Верховна Рада прийняла законопроєкт про будівництво доріг за принципом концесії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.