Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Фрідман

Понеділок, 7 березня 2022, 12:45

Фрідман хоче віддати Моршинську грузинській вдові Бадрі Патаркацишвілі

Михайло Фрідман

Михайло Фрідман планує передати виробника Моршинської вдові грузинського бізнесмена, щоб не допустити націоналізації компанії.

Про це повідомляє Економічна правда.

Російський бізнесмен, який народився та виріс у Львові, власник Альфа-банку Михайло Фрідман, боячись націоналізації компанії IDS Borjomi, планує віддати цей бізнес вдові грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі Інні Гудавадзе.

"У Фрідмана з партнерами 60% компанії. Вдова не має таких грошей. Одна з можливих схем – продаж з відстрочкою платежу, щоб через пару років, коли все стабілізується, але вдова не розрахується, повернути акції назад. Вартість загального цього бізнесу в Росії, Україні та Грузії – 1,5 млрд доларів. Така сума фігурувала, коли ще вели переговори з Nestle та іншими" – розповіло Економічній правді джерело в оточенні Фрідмана.

Зазначимо, Інна Гудавадзе входила до різних списків найбагатших людей Великобританії зі статками близько 650 млн доларів.

Нагадуємо:

Раніше Комерсантъ з посиланням на джерела повідомляв, що структури "Альфа-груп" російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Германа Хана ведуть переговори з швейцарською Nestle про продаж їй IDS Borjomi International.

IDS Borjomi – один з найбільших виробників бутельованої води в Євразії. Управляє дев'ятьма заводами в Росії, Україні та Грузії.

У 2017 році продажі компанії становили близько 1,5 млрд доларів Структури "Альфа-груп" придбали контрольний пакет IDS Borjomi у 2013 році в Salford Capital Partners Inc., близької до Бориса Березовського та спадкоємців його бізнес-партнера Бадрі Патаркацишвілі.

Компанія IDS Borjomi – один з найбільших виробників бутельованої води в Євразії. Управляє дев'ятьма заводами в Росії, Україні та Грузії та включає Borjomi, "Святе джерело", "Моршинську". Російський консорціум "Альфа-груп" придбав контрольну частку IDS Borjomi у 2013 році.

Додамо, раніше стало відомо, що Михайло Фрідман виходить з наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр. Такодж він заявив, що передасть свою частку в Альфа-банку особам-резидентам України, яких погодить Національний банк. Раніше Фрідман надіслав своїм працівникам лист, в якому засудив вторгнення Росії до України.

Уродженець Львова Михайло Фрідман є головою Наглядової ради Консорціуму "Альфа-Груп". Українська філія російського банку"Альфа-Банк Україна" з 2011 до 2018 року була титульним спонсором фестивалю Alfa Jazz Fest, який з 2018 року називається Leopolis Jazz Fest.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.