Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львів

Середа, 3 серпня 2022, 13:29

Вулицю Чайковського у Львові планують перейменувати на честь Мирослава Скорика

Львів

У Львові завершилося онлайн-голосування щодо присвоєння нових назв 25 вулицям, що назвали на честь російських та радянських діячів.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Львівська міськрада оприлюднила результати онлайн-опитування щодо перейменування 25 вулиць міста, що носять імена російських діячів та місцевостей сучасної РФ.

Загалом проголосували 13 тисяч 498  людей. 

Назви обирали для таких теперішніх вулиць: Сергія Боткіна, Олексія Венеціанова, Михайла Врубеля, Софії Ковалевської, Володимира Комарова, Коряцька, Миколи Лобачевського, Степана Мельничука, Дмитра Мендєлєєва, Ігоря Михальчука, Івана Павлова, Василя Перова, Кіндрата Рилєєва, Петра Чайковського, Петра Шеремети, Олександра Засядька, Володимира Філатова, Івана Айвазовського, Льва Жемчужникова, Братня, Визвольна, Металістів, Переможна, Олександра Шумського, Заводська.

"На цьому етапі ми виставили на голосування найбільшу кількість вулиць. По деяких топонімах є неочікувані результати голосування, по деяких є достатньо високий рівень підтримки – понад 60%. Плануємо провести засідання робочої групи наступного понеділка і вже в комплексі розглядатимемо перейменування цих 25 вулиць та ще 6 вулиць з першого етапу голосування" – наголосив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

За його словами, 58% містян, які взяли участь в опитуванні, висловились за перейменування вулиці Петра Шеремети на вулицю Левка Лук’яненка. А 47,6% проголосували за зміну назви вулиці Петра Чайковського на вулицю Мирослава Скорика.

З результатами голосування можна ознайомитися тут.

Додамо, на території Львівської ОТГ планують перейменувати 53 вулиці, названі на честь російських та радянських діячів: у Львові – 41, у Винниках – 6, у смт Рудне – 5, у с. Підрясне – 1.

Перші 8 вулиць у Львові перейменували ще у червні. Нові, українські, назви отримали також 11 вулиць у Винниках і Рудному.

У міськраді наголосили, що пропозиція, що набрала найбільше голосів, отримає один додатковий голос, який враховуватиме робоча група при затвердженні нової назви вулиці. Засідання робочої групи, де мають остаточно визначитися з новими назвами для другого блоку вулиць, відбудеться в 8 серпня. 

Також у Львівській міськраді наголосили, що перейменування вулиць у Львові не спричинить жодних фінансових витрат для мешканців та підприємців.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.