Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

демонтаж радянської символіки

city-adm.lviv.ua

Четвер, 9 листопада 2023, 13:03

З Пагорба Слави демонтували радянські скульптури

демонтаж радянської символіки

Демонтовані радянські скульптури з "Пагорбу Слави" передадуть до музею "Територія терору".

Про це повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сьогодні, 9 листопада, з меморіального комплексу "Пагорб Слави" у Львові демонтували скульптури "Мати-Батьківщина", "Воїн з прапором", "Присяга", які передадуть до експозиції львівського музею "Територія терору". 

"Тиждень поповнення експонатів музею "Територія Терору". Сьогодні музей поповнився скульптурами з "Пагорбу слави" – заявив Андрій Москаленко.

Зазначимо, раніше до музею вже передали частину демонтованих радянських символів з цього меморіального комплексу. Також місто планує провести ексгумацію та перенести поховання з "Пагорба слави" після завершення ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі.

Нагадаємо, раніше демонтували скульптури радянської епохи "Воїн", що у Винниках, та "Мати-Батьківщина", що у смт Брюховичі, які перенесли до Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору".  

Додамо, у квітні 2022 року у місті створили робочу групу, куди увійшли представники виконавчих структур міськради, наукових та культурних установ Львова та представники фракцій Львівської міськради, основним завданням якої є деколонізація топоніміки та заборона використання у Львівській МТГ географічних назв та символіки РФ.

Станом на середину жовтня області демонтували понад 260 об'єктів радянської пропаганди.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.