Загальна площа природно-заповідного фонду області – 157510,59 га.
Про це йдеться у екологічному паспорті Львівської області за даними 2015 року, розробленого департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Зокрема, з них 25 заповідників загальнодержавного значення (площа 64551,3 тис га) та 328 – місцевого (площа 92959,29 тис га).
Відтак, Львівщині є один природний заповідник, 3 національні природні парки, 5 регіональних ландшафтних парків, 9 заказників загальнодержавного значення, 34 заказники місцевого значення, 2 пам’ятки природи загальнодержавного значення, 183 пам’ятки природи місцевого значення, 48 заповідних урочищ, 2 ботанічні сади загальнодержавного значення, 1 ботанічний сади місцевого значення, 2 дендрологічні парки загальнодержавного значення, 1 зоологічний парк місцевого значення.
Загалом заповідники займають 7,2% площі усієї Львівської області.
Однак, із усіх пам'яток природи, межі встановлено лише на 107 об’єктах.
Як йдеться у екологічному паспорті, при формуванні природно-заповідного фонду виникає ряд проблем, оскільки значна кількість об’єктів створена ще у 1984 році, тобто до ліквідації колгоспів, радгоспів та розпаювання земель.
Також території заповідників не завжди обліковуються на місцевому рівні як землі природно-заповідного фонду. У результаті цього при зміні землевласників в рамках інвентаризації земельних ділянок змінюється їхня площа: місцева влада надає землі заповідників оренду або дозволяє приватизувати.
Нагадаємо, Варіанти в межах проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели розслідування щодо забруднення довкілля на Львівщині, стан берегів річки Західний Буг та занедбаного стану каналізаційної мережі Львова. Детальніше про це можна дізнатися тут.