Та обставина, що екс-директор Музею народної архітектури та побуту у Львові "Шевченківський гай" не перебуває на своїй посаді, не перешкоджає отриманню грантів для музею від Норвегії.
Це випливає зі слів начальника управління культури Львівської міськради Ірини Подоляк на сьогоднішньому брифінгу 9 серпня.
"Міністерство культури Норвегії підписувало угоду не з персоною, а з керівником структури, з директором музею. Зараз є тимчасовий виконувач обов'язків директора музею. Проект триває і шантажу і погроз з боку уряду Норвегії ми не мали", – повідомила Подоляк.
Вона також додала, що ознайомлювалась з вимогами керівників кількох українських музеїв, які висловлювали стурбованість звільненням Косачевича.
"Ми їм відповіли, що нас теж турбує розвиток Народного музею архітектури та побуту...Це ж правда", – сказала Подоляк.
За словами чиновниці, певна складність сьогодні полягає в тому, що багато речей у музеї "Шевченківський гай" було замкнено на персоні директора.
Нагадаємо, управління культури міськради розпочало процедуру відбору кандидатів на посаду директора Музею народної архітектури та побуту у Львові "Шевченківський гай" .
Раніше директори декількох українських національних музеїв звернулися з відкритим листом до Львівської міської ради та Міністерства культури України з проханням поновити на посаді звільненого директора Національного музею архітектури та побуту "Шевченківський гай" Івана Косачевича.
Вони наголошували, що його звільнення може призвести до погіршення відносин з грантодавцями - як з ЮНЕСКО, так із королівством Норвегія.