У Львові до липня завершать першу фазу рекультивації Грибовицького сміттєзвалища

четвер, 30 травня 2024 р. о 11:57
У Львові до липня завершать першу фазу рекультивації Грибовицького сміттєзвалища
city-adm.lviv.ua
Грибовицьке сміттєзвалище

У місті до липня цього року мають завершити технічну фазу робіт з рекультивації Грибовицького полігону.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

До липня цього року технічну фазу робіт з рекультивації Грибовицького полігону мають завершити і розпочати наступну, під час якої "купол" накриють родючим шаром ґрунту і висадять зелені насадження.

"Грибовицький полігон експлуатували з 1957 року. У травні 2016 року, коли сталася трагедія і зсунулося сміття об’ємом 100 тис. м³, після цього випадку жоден сміттєвоз сюди не заїжджав" – наголосив керівник відділу реалізації проєктів ЛКП "Зелене місто" Назарій Кирилейза.

За його словами, після цих подій був розроблений проєкт комплексного поводження з ТПВ, у який увійшли рекультивація полігону, очистка фільтрату і будівництво сміттєпереробного заводу.

"Рекультивація полігону поділена на дві фази. Перша фаза – технічна рекультивація, має закінчитися наприкінці липня цього року. За цей час маємо завершити перепрофілювання і терасування тіла полігону, щоб унеможливити в майбутньому зсув. "Купол" полігону вже покрили мембраною, щоб запобігти просочуванню опадів ззовні та потраплянню полігонних газів у повітря. Також прокладено систему відведення дощової води та забору фільтратів. А 33 вертикальні свердловини забирають газ, що утворюється на полігоні, - відтак з нього виробляють електроенергію" – пояснив Кирилейза.

Після завершення технічної рекультивації, на полігоні планують розпочати другу фазу робіт.

"У другій фазі маємо повністю накрити тіло полігону родючим шаром ґрунту і посадити зелені насадження. Ці роботи триватимуть орієнтовно до березня 2025 року. Після цього будемо продовжувати співпрацювати з підрядником, щоб не виникало ніяких дефектів – це передбачено контрактом.

Також розуміємо, що ще мінімум 5 років буде утворюватися фільтрат. Його ми будемо продовжувати очищати нашими установками, адже після очистки він стає водою, яку можна використовувати на полив рослин" – додав Назарій Кирилейза.

Нагадаємо, у вересні 2021 року у Львівській ОДА погодили проєктну документацію із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища вартістю у 769 млн грн. Тоді на полігоні в рамках технічної рекультивації розпочались роботи із дегазації.

Однак у 2022 році ЛКП "Зелене місто" відмовилося надати інформацію про вартість та перелік виконаних й запланованих робіт з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Додамо, у червні 2018 року Львівська міськрада та ЄБРР підписали кредитну угоду на 25 млн євро. У серпні 2019 року Львівська міська рада оголосила тендер на вибір підрядника з комплексної рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Участь у конкурсі взяли сім закордонних компаній.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024