Виконком затвердив порядок утримання фасадів будівель на території історичного ареалу Львова.
Сьогодні, 19 жовтня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив порядок утримання фасадів будівель і споруд на території історичного ареалу Львова та будівель і споруд, що є об’єктами культурної спадщини поза межами історичного ареалу Львова.
Як заявила керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва, власники будинків та споруд, які знаходяться на території історичного ареалу Львова, повинні демонтувати з фасадів кондиціонери, супутникові антени та інші технічні елементи. Зокрема, це:
- пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будівель;
- пристрої та устаткування засобів зв’язку та телекомунікації
(великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення тощо);
- пристрої та устаткування інженерного забезпечення будівель
та споруд (системи опалення, вентиляції, кондиціювання повітря тощо);
- пристрої та устаткування для генерації електроенергії;
- електронні пристрої (електронні табло, монітори, екрани, біжучі
стрічки тощо);
- дашки та навіси.
Крім цього, власники будинків зобов'язані проводити будь-які роботи з декоративними елементами фасадів лише відповідно до висновку управління охорони історичного середовища міськради та погодженого паспорта опорядження фасадів.
На фасадах будинків у історичному ареалі Львова відтепер забороняється:
- виконання робіт з опорядження на фасаді без погодженого у встановленому порядку паспорта опорядження фасадів;
- фрагментарне фарбування фасадів;
- заміна у пам’ятках архітектури наявних історичних дерев’яних та металевих вікон, дверей та вітрин на металопластикові;
- установлення зовнішніх захисних решіток, огороджень, екранів та жалюзі, з пошкодженням опорних конструкцій, архітектурних деталей, оздоблення;
- облицювання цоколю будинків нетиповими матеріалами (керамічна плитка, бетон);
- самочинна реконструкція, зміна конфігурації та засклення балконів та лоджій;
- самочинне влаштування навісів та дашків, пандусів, приямків;
- самочинне утеплення фасадів.
Натомість кондиціонери можна встановлювати за умови відповідного маскування на дахах і горищах будинків; на невидимих зі сторони вулиці фасадах, крім будинків, включених до історичної спадщини ЮНЕСКО та пам’ятках архітектури; за огородженням балконів та лоджій.
Також на фасадах будинків не забороняється влаштовувати озеленення, проте за умови відсутності шкоди для фасаду й за умови надійних кріплень.
Виконком доручив управлінню архітектури та урбаністики Львівської міськради до 31 жовтня внести погоджені паспорти опорядження фасадів до геоінформаційної системи містобудівного кадастру Львівської міськради для їх оприлюднення.
Нагадаємо, у січні 2019 року Львівська міськрада заборонила проводити утеплення фасадів у будинках, які є пам'ятками архітектури, а у 2020 році львів'яни зареєстрували петицію з вимогою заборонити самовільну модифікацію фасадів перших поверхів історичних будівель Львова.