В Україні дозволили ввезення генераторів без мита та ПДВ

вівторок, 13 грудня 2022 р. о 16:27
В Україні дозволили ввезення генераторів без мита та ПДВ
генератори

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який до травня скасовує мито та ПДВ на імпорт генераторів.

Про це повідомив народний депутат від голосу Ярослав Железняк у Telegram.

Сьогодні, 13 грудня, Верховна Рада ухвалила законопроєкти №8196 та №8197 щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України.

"За" проголосували 331 та 332 народних депутатів відповідно.

"На законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, іншого обладнання, Starlink без мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Врахували мою правку щодо розповсюдження такого звільнення і для поштових та експрес-відправлень. Підтримали надання можливості зберігати пальне без ліцензії, за наполяганням уряду до 2000 літрів. Про більші обсяги треба буде повідомити по декларативному принципу податкову. Звільнили технічну допомогу Energy Community від ПДВ та мита ввезення обладнання для відновлення постачання енергії – написав Железняк.

За його словами, норма працюватиме до травня 2023 року.

Зазначимо, ще у листопаді уряд затвердив постанову, згідно з якою від сплати ПДВ та в’їзного мита звільняються важливі для проходження опалювального сезону товари.

Нагадаємо, на початку листопада у Львові затвердили програму часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для ОСББ під час опалювального сезону, а у грудні дозволили компенсувати 50% вартості генераторів для продуктових магазинів та кафе.

Додамо, у Держенергонагляді роз'яснили як правильно під'єднати генератор до будинку, а екологи розповіли про дозволи на викиди шкідливих речовин від генераторів.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024