В Україні на місяць перенесли перехід на електронні лікарняні

четвер, 2 вересня 2021 р. о 17:10
В Україні на місяць перенесли перехід на електронні лікарняні
медичний заклад у Львові

До жовтня всі медичні заклади України мають перейти на електронні лікарняні.

Про це повідомляє Українська правда.

Як заявила вчора, 1 вересня, на брифінгу керівниця директорату Міністерства охорони здоров'я з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я Марія Карчевич, в Україні перенесли повний перехід на електронні лікарняні з 1 вересня на 1 жовтня, щоб дати можливість лікарям та роботодавцям більш детально ознайомитись з новою системою.

За її словами, до 1 жовтня в Україні триватиме перехідний період, який розпочався ще у червні цього року, – українцям видаватимуть як паперові, так і електронні листи непрацездатності.

Станом на зараз 2 300 лікарень почали видавати електронні медичні висновки, які є підставою для формування листа непрацездатності, однак не всі медичні заклади змогли б з 1 вересня повністю перейти на е-лікарняні.

"Потрібно більше адаптаційного періоду. Протягом вересня буде можливість більш детально ознайомитись і довчитися, щоб з 1 жовтня модель повноцінно запрацювала" – зазначила Марія Карчевич.

З 1 жовтня паперові лікарняні видавати вже не будуть, але ті, які видали до цієї дати, ще будуть дійсними.

Як отримати лікарняний онлайн:

- пацієнт приходить до лікаря на огляд;

- лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у реєстрі та завіряє його КЕПом;

- пацієнт отримає повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до реєстру Пенсійного фонду;

- у реєстрі Пенсійного фонду формується електронний листок непрацездатності– це саме той документ, за яким нараховують виплати;

- про створення електронного листка непрацездатності надійде повідомлення на телефон від ПФУ.

Нагадаємо, спочатку електронні лікарняні планували запровадити ще у 2019 році, однак потім їхній запуск перенесли на квітень 2020 року, а у листопаді минулого року запуск електронного лікарняного перенесли на 2021 рік.

Система електронних лікарняних листів мала бути другим етапом медичної реформи, яка розпочалася 30 січня 2018 року.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024