Львівська міськрада наклала на порушників максимальний штраф у розмірі 1700 гривень.
Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Сьогодні, 24 липня, на засіданні адміністративної комісії, створеної при виконавчому комітеті Львівської міськради, розглянули 11 протоколів щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини: 10 складені на фізичних осіб, 1 – на юридичну.
Відтак, адміністративна комісія наклала максимальний штраф у розмірі 1700 грн на 8 фізичних осіб: 4 власників квартир в будинку на вул. Дудаєва, 17, власників 2 квартир в будинку на вул. Чайковського, 10, власників 2 квартир на вул. Вороного, 11, і власника квартири в будинку на вул. Крушельницької, 23. Порушники у своїх квартирах замінили дерев’яні вікна/балконні двері на пластикові.
Розгляд двох справ про аналогічні порушення в будинках на вул. Дудаєва, 17 і вул. Вороного, 9 перенесли. Присутня на засіданні комісії власниця квартири в будинку на вул. Вороного, 9 розповіла, що має намір замінити пластикові вікна і двері на дерев’яні, та провести ремонт фасаду. Зараз розробляють проектну документацію для проведення цих робіт.
Також адміністративна комісія розглянула протокол щодо аналогічного порушення, складений на юридичну особу – Львівський територіальний економічний факультет, приватний заклад, що на вул. І. Франка, 68.
Представник університету розповів, що у зв’язку із зменшенням кількості студентів, корпус вивели із навчального процесу і приміщення здали в оренду. Орендар за погодженням з університетом замінив кілька вікон і дверей на пластикові, оскільки вони були у жахливому стані: вікна розсипалися, двері поржавіли. У цьому приміщенні орендар має намір відкрити мовну школу.
Комісія прийняла рішення перенести розгляд справи, та провести виїзну нараду за участю орендаря для з’ясування усіх деталей.
Нагадаємо, тепер за заміну дерев'яних вікон на пластикові в центрі міста штрафуватимуть не тільки власників приміщень, але й фірми, які виконували роботу.
Зазначимо, раніше Львівська міська рада затвердила розмір штрафів юридичним особам, що є власниками або уповноваженим ним органом чи замовником робіт на пам'ятках.
Також у квітні міський голова Львова Андрій Садовий розпорядився створити робочу групу для вирішення проблемних питань збереження архітектурної спадщини Львова.