Новини

Культура

презентація триметрової тканої писанки

презентація триметрової тканої писанки

У центрі Львова презентували триметрову ткану писанку

Вівторок, 15 квітня 2014, 15:06

Сьогодні, 15 квітня, у Львові, в рамках свята «Великдень у Гаю», поблизу Домініканського собору презентували триметрову ткану писанку.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Писанку створили учні та викладачі Дитячої школи народних мистецтв, проте долучитися могли й охочі львів’янки.

Текстильна писанка складається з 8 окремих фрагментів, на яких виткані прадавні українські та християнські символи: риба (символ християнства), меандр (символ сонця) та ін.

Велетенська писанка - лише одна із багатьох акцій, в рамках свята «Великдень у Гаю». Протягом передвеликоднього тижня та Великодніх свят у Шевченківському гаю будуть проводитись багато інших заходів.

«Великдень надходить і ви знаєте, що підчас великодніх свят ми пропонуємо львів’янам в рамках традиції, сімейних цінностей, родинних свят відвідати Шевченківський гай. Наша установа почала працювати ще минулого тижня і працює цього тижня. В Шевченківському гаю відбуваються різноманітні майстер-класи. Ми хочемо, щоб музей народної архітектури і побуту працював не тільки час-від-часу, щоб він був задіяний впродовж цілого року у всіх акціях. Тому, ми запрошуємо львів’ян і гостей міста до Музею народної архітектури і побуту не тільки на Великдень і обливаний понеділок, а й впродовж усього передвеликоднього тижня», - зазначила начальник управління культури ЛМР Ірина Подоляк.

На Великодень окрім традиційних заходів та концертної програми у Шевченківському гаю відбуватимуться й інші заходи.

Наприклад, в будинку еко-олійні будуть проводитися майстер-класи з виготовлення олії холодного віджиму з льону та гарбуза.

На пасіці музею тепер розміщені вулики та працює пасічник, через скляний вулик можна буде поспостерігати за тим, як бджоли створюють мед.

Також, у різних садибах буде випікатися хліб, працювати коваль, козаки готуватимуть куліш, відбуватимуться майсер-класи з бойових мистецтв від лицарів і т.п.

20-21 квітня з 12 години до 7 вечора від пам’ятника Адама Міцкевича до церкви Петра і Павла щогодини курсуватиме рейсовий автобус від центру міста до Шевченківського гаю.

Також, варто зазначити, що 2 гривні з суми кожного вхідного квитка на територію Шевченківського гаю, будуть перераховуватись на облаштування дитячого будинку сімейного типу, який буде знаходитись за адресою вул. Мєчнікова, 16а.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.