Новини

Соціум

захоронення

захоронення

oblrada.lviv.ua

Четвер, 11 червня 2015, 12:47587

При будівництві музею «Територія Терору» виявили 9 людських останків

У Львові на місці будівництва музею «Територія Терору» виявили останки в’язнів Пересильної тюрми №25.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Під час будівництва музею «Територія Терору» на проспекті В. Чорновола, 45 у Львові виявили 9 людських останків. Кісткові рештки належать в’язням Пересильної тюрми № 25, яка функціонувала тут понад 60 років тому. 

«У 2010-2012 роках ми готували проектну документацію і проводили пошукові роботи на цій території. За свідченнями очевидців, тут могли бути захоронення людей, які загинули в Пересильній тюрмі. Але тоді ми нічого не знайшли. Лише цього року, під час будівельних робіт, біля проїжджої частини на проспекті Чорновола, прокладаючи один з кабелів, працівники натрапили на останки», – повідомив директор музею Тарас Чолій.

За словами директора комунального підприємства «Доля» Святослава Шеремети, характер захоронень, зокрема покладені у неправильному напрямку ноги і голови, відсутність трун чи бодай дерев’яних скринь, свідчить про те, що це фрагмент кладовища Пересильної тюрми.

«Частина цього кладовища була перенесена на спецкладовище КДБ, де ми зараз також проводимо дослідження. Минулорічні дослідження показали, що 53 останки були вже ексгумовані і перенесені на спецкладовище. Не виключено, що вони були тут. Захоронення може йти вздовж теперішньої сучасної дороги і, як показують старі карти, це все була територія тюрми у ті часи», – зазначив Святослав Шеремета.

Як повідомив заступник директора КП ЛОР «Доля» Володимир Харчук, усі останки належать особам чоловічої статі. Один з чоловіків мав окуляри, в яких він був до смерті. Окрім останків археологи виявили рештки смітника – биті тарілки, горнята, пляшки та інший посуд, що може свідчити про здійснення поховання на смітнику. 

Дослідники не виключають багатошарового захоронення та більшої кількості останків, тому будуть продовжувати пошукові роботи.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.