Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Бориславське родовище озокериту

Вівторок, 15 грудня 2015, 17:47

Львівські географи оглянули дроном екологічний стан Бориславського родовища озокериту

Бориславське родовище озокериту

Дрон допоможе географам у розробленні оптимізаційних заходів щодо рекультивації і фітомеліорації Бориславського озокеритового родовища.

Фотозйомка дроном Бориславського озокеритного родовища дала змогу львівських географам оцінити інтенсивність відновлення рослинності, визначити видову різноманітність рослинного покриву та проаналізувати сучасний екологічний стан природного середовища.

Про це повідомив доцент географічного факультету Львівського національного університету Євген Іванов під час виступу на круглому столі «Дрон-погляд на екологічні проблеми Львівщини», який відбувся 14 грудня у Львові.

Євген Іванов розповів, що фотознімання з дрону озокеритних хвостів в Бориславі дало значно кращу деталізацію, ніж фото з супутників, що використовувалися у попередні роки. Воно показало, що окрім обліпихи, яка чи не єдина росте на засолених ґрунтах, за останні роки з’явились вкраплення інших видів рослин.

Вчений представив карту, що була "зшита" з фотознімків, отриманих за допомогою дрону та наголосив, що зараз лабораторія працює над їх дешифруванням, а пізніше створить серію геоінформаційних моделей.

Ці дослідження необхідні для того, щоб географи могли зрозуміти, що і як треба робити, щоб відродити засолені ґрунти озокеритних відвалів, адже вони займають площу близько 20 га у самому центрі міста.

На підставі власних досліджень географи розробляють пропозиції щодо оптимізації цих територій і створення зони відпочинку і рекреації. Євген Іванов відзначив, що фотозйомка з дрону буде цікавою й для вчених Дрогобицького педагогічного університету, які займаються вирішенням аналогічних екологічних проблем.

Нагадаємо, 14 грудня у Львові відбувся круглий стіл, на якому учасники проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщині» представили матеріали, зібрані ними в ході реалізації проекту.

У грудні близько 30 журналістів, блогерів і студентів стали слухачами тренінгу "Як писати лонгрід", що відбувся в рамках проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

У листопаді експерти проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели тренінг для журналістів і студентів про те, як проводити журналістські розслідування.

У липні редакція ІА "Варіанти" в партнерстві з фахівцями Товариства "Зелений хрест", кафедри нових медіа ЛНУ ім. І. Франка й Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочали реалізацію проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

Проект релізується за сприянням Freedom House та Міністерства закордонних справ Новегії.

Проект "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" покликаний активізувати зусилля місцевої влади, громадськості та журналістів регіону на вирішення екологічних проблем, які є джерелами соціальної напруги і які перешкоджають інтеграції до ЄС.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.