Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

кінотеатр "Львів"

кінотеатр "Львів"

Четвер, 2 лютого 2017, 15:57643

З кінотеатру "Львів" можуть зробити мистецько-культурний центр

Згідно з концепцією розвитку, яку подав директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський, у кінотеатрі може функціонувати планетарій.

Про це сьогодні журналісту Варіантів стало відомо під час засідання постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.

Голова комісії Юрій Візняк розповів, що в Департаменті культури культури національностей та релігій Львівської облдержадміністрації підготували програму з розвитку кінотеатру "Львів", проте її довелось відправити на допрацювання через неявку директора Мирослава Ареновича на сесію облради.

"Програму з розвитку кінотеатру департамент розробляв на основі проведених комісією культури круглих столів, на яких громадськість висувала власні пропозиції. Всіх їх повинні врахувати та подати комплексну програму на погодження", – пояснив Юрій Візняк.

Директорка Департаменту культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська зазначила, що одна із можливих концепцій – перетворення кінотеатр "Львів" у мультидисциплінарний мистецько-культурний центр, де окрім перегляду та розвитку кіно, зможе фунціонувати планетарій.

"Таку концепцію подав директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський. Серед усіх коцепцій, які я бачила, ця мені є найближчою. Юрій Гнатковський розробив не просто теоретичну концепцію розвитку кінематографії, а цілий бізнес-план. У ньому розписано інвестиції з різних джерел, а також дивіденди. Це буде першим таким серйозним проектом закладу культури, де завдяки інтелектуальним, науковим заходам можна буде поповнювати бюджет кінотеатру", – зауважила Христина Береговська.

Зауважимо, директор кінотеатру "Львів" Мирослав Аренович неодноразово ігнорує звіти щодо діяльності кіноустанови.

Як повідомляли Варіанти раніше, Аренович не прозвітував про діяльність кінотеатру за 2015-2016 рік.

А на останній сесії Львівської облради, 31 січня, депутати мали заслухати інформацію щодо функціонування кінотеатру "Львів" та оцінити роботу його директора, проте Юрій Візняк повідомив, що Аренович знову перебуває у лікарняній відпустці.

Зазначимо, кінотеатр «Львів» перебуває у занедбаному стані. Жодних коштів із місцевого бюджету установа не отримує, відтак перебуває на самоутриманні.

Тому ще наприкінці 2015 року Львівська обласна рада оголосила конкурс проектів із відновлення кінотеатру. Тоді ж директор Мирослав Аренович подав кошторис, згідно з яким на проведення ремонтних робіт у бідвлі потрібно майже 32 мільйони гривень. Таку суму львів’яни вважають завищеною.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: